BitcoinHaberler

Bitcoin’de Bu Hafta FED Takip Edilecek! FOMC Toplantısı Ne Zaman?

Gözler yine FED'e çevrildi.

Amerika Merkez Bankası FED’in varlık alımlarını azaltmaya başladığı Kasım ayından itibaren yüzü gülmeyen Bitcoin ve kripto para yatırımcıları, tüm piyasalarla birlikte yeni toplantıya odaklandı.

Yılın ilk FED toplantısı 25-26 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek. 

2 gün sürecek olacak FOMC toplantısında alınan kararlar 26 Ocak Çarşamba günü TSi 22.00’da açıklanacak.

26 Ocak Çarşamba günü TSi 22.30’da FED Başkanı Powell, kameraların karşına geçerek soruları yanıtlayacak.

FED’in Ocak ayı toplantısında faiz artırması beklenmiyor. Faiz artırımına ilişkin beklentilerin Mart ayına yoğunlaştığını gözlemliyoruz. Zira FED Başkanı daha önce varlık alımları bitmeden faiz arttırımı olmayacağı yönünde açıklamada bulunmuştu. Varlık alımları ise Mart ayında bitiyor.

Önceki Toplantıda Neler Yaşandı?

Bir önceki toplantı 15 Aralık’ta gerçekleşmiş ve FED faizi sabit tutmuştu. Ancak tapering hızının artırılmasına karar verilmesi faiz artırımına ilişkin beklentileri öne çekmişti.

Aralık ayı toplantısında “enflasyonun geçici olduğuna” ilişkin ifadeler metinden çıkarılmıştı.

Daha sonra yayınlanan tutanaklarda geçen, “Katılımcılar genel olarak, ekonomi, işgücü piyasası ve enflasyonla ilgili bireysel görünümleri göz önüne alındığında, federal fon oranını katılımcıların daha önce tahmin ettiğinden daha erken veya daha hızlı bir şekilde artırmanın gerekebileceğini belirtti.” ifadeleri satışların derinleşmesine neden olmuştu.

FED’in bir önceki kararını açılandığı günkü fiyat hareketini aşağıdaki grafikten görebilirsiniz.

26 Ocak günü yaşanacak son dakika gelişmeler için mutlaka Twitter hesabımızı takip etmenizi öneriyoruz: twitter.com/bitcoinsistemi

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu