AnalizBitcoin

Bitcoin’de Düşüş Devam Edecek Mi? İşte Kritik Seviyeler!

Bitcoin'deki teknik görünüme baktık.

Bitcoin’in hafta içerisinde 50.000$’ı yeniden test ettiğini görsek de, fiyat bu seviyelerde tutunamadı ve 47.100$’a kadar bir geri çekilme yaşandı.

Bitcoin’deki geri çekilme ile birlikte altcoinlerdeki kayıplarda hızla yükseldi. Bitcoin’deki bu tarz sert hareketlerin altcoinler üzerindeki etkisi düşünüldüğünde, altcoin analizi yapmadan önce Bitcoin’in yönü konusunda bir değerlendirme yapmak daha sağlıklı olacaktır.

Bitcoin’in alt zaman dilimlerindeki trendine baktığımızda yükseliş trendinin henüz bozulmadığını gözlemliyoruz.

Yatırımcıların pek çoğu 4 saatlik grafikteki yükselen trende odaklanmış durumda. Bu trendin kırılması durumunda, panik satışlarla birlikte sert bir geri çekilme görebilir.

Bu trend korunursa önümüzde güçlü dirençler olsa da yönümüz yine yukarı yönlü olacaktır. Kısa vadeli destek seviyemiz 46500$ (günlük ma20) olarak dikkat çekiyor.

Daha major bir yaklaşım olarak Bitcoin’in genel trendini değerlendirdiğimizde ateş çemberinden çıkmak üzereyken, yeniden geri döndüğümüzü gözlemliyoruz.

64800$’dan dibe bir fibonacci çektiğimizde, Bitcoin’in 0.618 seviyesine (51142$) ulaşamadan düşmeye başladığını gözlemliyoruz. Fibonacci seviyelerine göre destek noktalarını grafikte görebilirsiniz.  Günlük olarak 46800$ üstü kapanış gelirse, stop bölgesi bu seviye olmak üzere yeni alımlar değerlendirilebilir.

Bitcoin’in 5 haftadır yükseldiğini ve bu hafta geri çekilmeler görülebileceğini aktarmıştık. Bu noktada daha önce analizlerimizde öneminden bahsettiğimiz haftalık Ma20 takip edilmeli. Bu seviye kırılmadığı sürece bütün düşüşler bir düzeltme hareketi olarak kalacaktır.

Bitcoin’de haftalık Ma20’nin kırılımı (42295$- zamanla değişebilir) ayı piyasasının onayı anlamı taşıyacaktır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu