BitcoinHaberlerOn-chain

Bitcoin’de Fiyatı Kim Belirliyor?

Kurumsal yatırımcılar marketi domine ediyor.

Veri analiz şirketi CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju marketteki son duruma dair fikirlerini paylaştı.

Bitcoin‘in hareketlerini kurumsal yatırımcıların belirlediğini söyleyen analist ABD’nin en büyük borsası Coinbase’in 2022’nin ilk çeyreğindeki ticaret hacminin %76’sının kurumsal yatırımcılardan geldiğini söyledi.

Perakende yatırımcılar kripto pazarından ayrılıyor diyen Ju, kurumların Bitcoin biriktirmesinin kötü olmadığını ancak geçen yıla göre azalan hacimler nedeniyle endişeli olduğunu belirtti.

Ju’ya göre Luna vakıfının 80.000 BTC’sini sattığını sırada bu satışların büyük çoğunluğu kurumlar tarafından satın alındı.

“Luna vakfı tarafından borsalara 84.000 BTC gönderildi. Bu yaklaşık 2,5 milyar dolar. Satış baskısının bittiğine emin değilim ancak Coinbase bu satış baskısının büyük çoğunluğunu sindirdi. Bunu kurumların biriktirme olasılığı yüksek.”

Bitcoin’in küresel ekonomik olaylara verdiği tepki ve ABD borsalarıyla korelasyonun artması da arka planda kurumsal yatırımcıların varlığını hissettiriyor.

Ju’nun aktardığı gibi hacimlerin düşmesi negatif bir veri olsa da, büyük oyuncuların Bitcoin biriktirmeye devam etmeleri ileriye yönelik beklentilerin korunduğunu gösteriyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu