AnalizBitcoin

Bitcoin’de Gelecek Hafta 9200 Dolara Yükseliş Beklentisi Devam Ediyor

Bitcoin fiyatı bu hafta yaşanan düşüşe rağmen yakın zamanda daha büyük yükseliş görebilir.

8.800 dolara yükselmesinin hemen ardından tekrar düşüşe geçen Bitcoin, bugün yeniden düşüş eğilimi gösteriyor olsa bile kısa süre sonra yeniden yükselişe geçebilir. Bitcoin’de fiyat artışları orta ve uzun vadede yatırımcılara olumlu bir geri dönüş sağlayabilecek olsa da yatırımcılar bu haftadan sonra gelecek hafta yaşanacakları daha da fazla merak etmeye başladılar. Bitcoin yükselişe geçecek mi? Bitcoin fiyatı artacak mı? Yatırımcıların aklında olan bu soru işaretlerinin kısa süre içerisinde gelecek hafta yanıt bulması gerekiyor.

Ancak yatırımcıların gelecek hafta beklentileri yükselişe işaret etse bile kripto para piyasasında çok büyük beklentiler içerisinde olmamak gerek. Aksine yatırımcıların yine 9200 dolar seviyesinde bir beklentiye sahip olması doğal ancak kısa vadede yatırımcıların büyük bir yükseliş beklememesi öneriliyor.

Bu dönemde en önemli direnç seviyesi 9200 dolar olarak gösterilirken destek seviyesi ise 8450 dolar seviyesi olarak gösteriliyor.

Kısa vadeli yatırım beklentisi bu haftadan sonra gelecek hafta 9200 dolara işaret eden fiyat nedeniyle olumlu olsa da, kısa süre içerisinde 9.500 dolar beklentisinde olmaması gerekiyor. Zira 9.200 dolar üzerinde bir direnç noktası olduğu ve bunun da yatırımcıların kripto para piyasası fiyatında büyük bir yükseliş beklentisi içerisinde olmanın önünde büyük bir engel olduğu ifade ediliyor.

Kripto para pazarında 9.200 dolara yükseliş sonrasında aniden tekrar 8.800 dolar veya 8.600 dolara kadar düşüş yaşanmasının da mümkün olabileceği unutulmamalı. Zira bu direnç çokça kez test edilmiş önemli bir seviye olarak gösteriliyor ve ilk denemede bu seviyenin kırılması beklenmiyor.

9.000 dolar 2020’nin en yüksek fiyatı olacak

Bitcoin 9.000 dolara yükseldiği zaman son ayların en yüksek fiyat seviyesini görmüş olacak ve özellikle 2020 yılının en yüksek fiyat seviyesi görülecek. Yatırımcıların 10.000 dolar beklentisine gitmesinin önündeki en büyük engellerden birisi olan 9.200 dolar ve 9.800 dolarlık fiyat aralık seviyesi sonunda aşılabileceğe benziyor. 9000 dolar ayrıca psikolojik bir direnç seviyesi olarak görülüyor ve FOMO etkisini tetikleyeceği ifade ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir, piyasadaki genel görüş aktarılmıştır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu