Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de Gerçek Boğa Ne Zaman Başlayacak? Eski BitMEX CEO'su Tarih Verdi!

Bitcoin’de Gerçek Boğa Ne Zaman Başlayacak? Eski BitMEX CEO’su Tarih Verdi!

Arthur Hayes Bitcoin hakkında fikirlerini paylaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin’de boğa beklediğini açıklayan eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes katıldığı bir YouTube programında BTC hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu.

Bu açıklamalarında Bitcoin’in bu yıl yeni zirveler göremeyeceğini, ancak 2024’ten itibaren yükselişe geçeceğini düşünmediğini söylemişti.

İlgili Haber
Arthur Hayes, "Bitcoin'de Bu Yıl Boğa Var Mı" Sorunu Yanıtladı: "Bu Tarihten Sonra Armageddon Geliyor!"

Aynı zamanda BTC’nin bu yıl içerisinde 70.000 dolara çıkacağını da düşünmeyen Arthur Hayes bugünkü blog yazısında Bitcoin ve boğa piyasasına dair yeni açıklamalarda bulundu.

İlk olarak finansal piyasalarda sabır gerekli olduğuna dikkat çeken Hayes ” Bu yılki ABD bankacılık krizinden sonra Bitcoin ve altın yükselse de ilk yükselişinden sonra, bu sağlam parasal varlıklar kazançlarının bir kısmını geri verdi. Bitcoin ile ilgili olarak, spot ve türevlerdeki oynaklık ve işlem hacimleri düştü.” dedi.

Bazı yatırımcıların “gerçek bir bankacılık krizinin ortasındaysak Bitcoin neden yükselmeye devam etmiyor?” sorusunu sıklıkla sorduğunu belirten Hayes bu soruya cevabının net olduğunu söyledi:

“Sabır. Hiçbir şey düz bir çizgide yukarı veya aşağı gitmez. Kaiseki’nin sözünü hatırlayın. Hedef bilinir, ancak yol bilinmez.”

Hayes, Bitcoin ile ilgili gelen boğa piyasası sorularına ise gerçek boğanın bu yılın üçüncü yada dördüncü çeyreğinde başlayacağına inandığı şeklinde cevap verdi.

“Gerçek Bitcoin boğa piyasasının bu yılın üçüncü çeyreğinin sonlarında ve dördüncü çeyreğinin başlarında başlayacağına inanıyorum. TGA yenilendikten sonra bu sakin zamanı Bitcoin’e tahsisimi yavaşça artırmak için kullanacağım.

Bu bağlamda Bitcoin’in bu seviyelerde sağlam durmasını bekliyorum. 20.000 doları tekrar test edeceğimize veya 20.000 dolara yakın seviyelere geleceğimize inanmıyorum. Para yavaş yavaş küresel riskli varlık piyasalarına aktıkça, BTC’de güçlü bir destek tabanı oluşacaktır.”

Son olarak enflasyonun yaz aylarında dibe vuracağını ancak yaz aylarından sonra yavaş yavaş yeniden yükselmeye başlayacağını düşünen Hayes, “Bu durum FED’in Haziran’da faiz artırımlarını durdurabileceği, ancak Temmuz toplantısında oranları yükselterek ateşi yeniden alevlendirebileceği anlamına geliyor. “ dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay