bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin'de Gözler Haftalık Kapanışa Çevrildi! Yükseliş Devam Edecek Mi?

Bitcoin’de Gözler Haftalık Kapanışa Çevrildi! Yükseliş Devam Edecek Mi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin yeniden 62.000$’ın üzerine çıkarak haftaya iyi bir başlangıç yapmak istediğinin sinyalini veriyor. Bitcoin’den cesaret alan altcoinlerde de güzel yükselişler olduğunu gözlemliyoruz. Uzun süredir hafta sonu yaşanan düşüşlerden sıkılan yatırımcılar, bu hafta nispeten yeşil bir pazar günü geçirdi.

Bitcoin yeni haftaya hazırlanırken, yatırımcılar bu gece yaşanacak kapanışa odaklandı. Haftalık grafikte önceki kapanışın üstünde kalmamız, Bitcoin ve altcoinlerdeki risk iştahını yükseltecektir. Bu seviye 61550$’a denk geliyor. Bu seviye üstü kapanış teknik olarak önümüzdeki haftanın bol yeşilli bir hafta olacağının sinyalini verecek.

Bunun yanı sıra Bitcoin’in yeniden günlük ma20 (61800$) üzerine çıkmayı başardığını gözlemliyoruz. Kapanışa kadar bu seviyeler korunursa, altcoinler yeni giriş için değerlendirilebilir.

Yaklaşık 2 aydır Bitcoin ve altcoinlerdeki yükseliş beklentimizi koruduğumuzu aktarıyoruz. Kısa vadeli dalgalanmalardan bağımsız olarak şimdilik bu düşüncemizde bir değişiklik yok.

Analist Will Clemente’de paylaştığı son Glassnode verisine dayanarak, Bitcoin’de yükselişin devam edeceğini işaret etti.

Grafiğe baktığımızda, borsalardan BTC’lerin çıkmaya devam ettiğini görüyoruz. Bir zirveye yaklaşmamız durumunda, bu BTC’lerin borsalara aktığını göreceğiz dolayısıyla akümülasyon süreci devam ediyor. Büyük oyuncuların topladıkları bu kadar BTC’yi satmak için fiyatı yükseltmek zorunda kalacağını değerlendiriyoruz.

Will Clemente grafiği şu ifadelerle birlikte paylaştı:

“Glassnode’a göre son 4 ayda 200.000 BTC borsalardan çıkış yaptı. Mevcut fiyatla bu yaklaşık 12.5 milyar dolara eş değer. Bu Mart 2020’den sonra Bitcoin pazarının dinamikleri bakımından daha büyük bir değişimi gösteriyor.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları