binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin’de Gözler Powell’ın Açıklamalarına Çevrildi: Saat Kaçta Konuşacak? Fiyatta Powell Pump'ı Yaşanacak...

Bitcoin’de Gözler Powell’ın Açıklamalarına Çevrildi: Saat Kaçta Konuşacak? Fiyatta Powell Pump’ı Yaşanacak Mı? Beklentiler Ne?

Bitcoin'de ÜFE verileri ve FED Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları bekleniyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

FED‘in uzun süredir mücadele ettiği yüksek enflasyon biraz geri çekilse de hala FED’in %2’li,k enflasyon hedefinin üzerinde seyrediyor.

Bu noktada FED’in faiz indirimine gitme ihtimali günden güne azalırken FED’in gelecek dönem faiz politikasına ilişkin belirsizlikler fiyatlamaları zorlaştırmaya devam ederken, piyasalarda gözler bugün FED Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarına ve ÜFE verilerine çevrildi.

ABD ekonomisinde bugünden itibaren açıklanmaya başlayacak enflasyon verilerinden alınacak sinyallerin piyasalarda oynaklığı artırması beklenirken, yakın tarihte açıklanan New York FED’in Nisan ayına ait Tüketici Beklentileri Anketi’nin sonuçları endişeleri artırdı.

Anket sonuçlarına göre, tüketicilerin kısa vadeli enflasyon beklentisi artarken, analistler, hem enflasyon beklentilerindeki artışın hem de FED yetkililerinin temkinli duruşlarını korumalarının piyasalarda risk iştahını olumsuz etkilediğini belirtti.

Bu noktada analistler bugünkü ÜFE ve Powell’ın açıklamalarının yatırımcı kararlarını etkileyebileceğini düşünürken, yarın da TÜFE verilerinin takip edileceğini söyledi.

Analistler, ÜFE ve TÜFE verilerinin ardından FED’in gelecek dönem yol haritasına ilişkin soru işaretlerinin azalabileceğini de ekledi.

Bitcoin’de Powell Pump’ı Gelecek Mi?

FED’in enflasyon için takip ettiği önemli veriler arasında yer alan ÜFE ve TÜFE verileri ile FED Başkanı Jerome Powell’ın faize ilişkin açıklamaları Bitcoin ve kripto paralar üzerinde oldukça etkili oluyor.

Bu haftaki TÜFE, Çekirdek TÜFE, ÜFE ve FED başkanının konuşmasının Bitcoin fiyatının yönünü etkileyeceğini düşünen analister Powell’ın açıklamaları ile veriler sonrasında BTC’de volatilitenin artmasını bekliyor.

Bu noktada bazı analistler Powell’ın konuşmasının BTC fiyatına olumlu etki edeceğini ve yükseliş yaşanacağını belirtirken, bazıları da bu ay olmasa da kısa bir süre sonra enflasyon verilerinin ilk kez yavaşladığını göreceğimizi düşünüyor.

FED Başkanı Jerome Powell Hollanda Yabancı Bankacılar Derneği panelinde konuşacak. Konuşması Türkiye saati ile saat 17.00’de başlayacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail