AnalizBitcoin

Bitcoin’de Kritik Destek Test Ediliyor, 8450 Dolar Kırılacak Mı?

Bitcoin (BTC) önemli destek seviyesinde tutunmaya çalışırken analistler kırılacak yön hakkında ne düşünüyor?

24 saat içerisinde 8800 dolar direncini test eden Bitcoin, bu direnç seviyesini kıramadıktan sonra yönünü aşağı yönlü olarak değiştirdi.

Yayın saatine göre önemli destek noktası olan 8450 dolar seviyesinde bir kez daha tutunmaya çalışan BTC, son birkaç günde bu seviyeyi çokça kez test etti.

Bitcoin (BTC) Saatlik Grafik

Analistler buradan bir düşüş olabileceğini ifade ederken, 8450 dolar seviyesinin kırılması durumunda 7750 dolar seviyelerine kadar bir gerilemenin olabileceği öngörüyor. En önemli direnç noktası hala 9200 dolar olarak karşımıza çıkarken, bu dirençten önceki adımlar ise 8800 ve 9000 dolar seviyeleri.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik

Yatırımcılara destek seviyesi altına stop-loss emir konulmasını tavsiye eden analistler, sık sık bu emir tipinin kullanılması gerektiğini aksi halde ciddi zararların görülebileceğini ifade ediyorlar. Orta ve uzun vade için her ne kadar yükseliş beklense de kısa vade için analistler kesin bir görüş bildirmekten kaçınıyor.

Kısa vadeli yatırımcılar için kaleme aldığımız yazımızı inceleyebilirsiniz:

İlgili Haber
Kısa Vadeli Bitcoin Alıp Satanlar Nelere Dikkat Etmeli?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu