blank
BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberler

Bitcoin’de Madenci Satışlarına Dikkat!

Bitcoin'de madencilerin pozisyonlar yeniden kırmızı bölgede.

Çin’den Bitcoin madenciliğine ilişkin gelen uyarılar sonrası madenci satışlarının yeniden arttığı gözlendi.

Analist Lex Moskovski tarafından paylaşılan Glassnode verisine göre Bitcoin madencilerinin net pozisyonları yeniden satış bölgesine giriş yaptı.

Madenciler nisan ayından itibaren Bitcoin biriktirmeye devam ediyordu. Yaklaşık 2 aylık konsolidasyon sürecinin sonunda madencilerin cüzdanlarından yeniden Bitcoin çıkışlarının başladığı görülüyor.

Moskovski bu değişimin iki anlama gelebileceğini ifade etti.

“Dün madenci cüzdanlarından 4965 Bitcoin çıkış yaptı. Eğer bunları sattılarsa bunun iki anlamı olabilir. Birincisi madenciler kısa vadede fiyat konusunda çok iyimser olmadıkları için pozisyonlarını değiştirmiş olabilirler. İkinci olarak bu değişim bize 30.000$ ile 33.000$ arasında satış yapmak için yeterli likidite olduğunu gösteriyor.”

Madencilerin pozisyon değişikliğinin Çin’den ayrılma masrafları ile ilgili olabileceği de değerlendiriliyor. Zira Çin’in BTC madenciliği konusunda sert tedbirler almaya hazırlandığı biliniyor. Bu durumun birçok madenci çiftliğinin Çin dışına taşınması gibi bir sonuç doğurabileceği değerlendiriliyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
7 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu