coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerBitcoin'de Önce Enflasyon Sonra FED Tutanakları Takip Edilecek! Beklenti Ne? Saat Kaçta...

Bitcoin’de Önce Enflasyon Sonra FED Tutanakları Takip Edilecek! Beklenti Ne? Saat Kaçta Açıklanacak?

Piyasalar bugün ABD TÜFE verilerini ve FED tutanaklarını takip edecek.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bugün küresel piyasalarda ABD’den gelecek enflasyon verileri takip edilecek.

TSİ 15.30’da açıklanacak önemli verilere ilişkin beklentiler şu şekilde:

Tüketici fiyat endeksi Aylık beklenti: %0,2

Tüketici fiyat endeksi Yıllık beklenti: %5,2

Çekirdek tüketici fiyat endeksi Aylık beklenti: %0,4

Çekirdek tüketici fiyat endeksi Yıllık beklenti: %5,6

FED’den Son Bir Faiz Artırımı Bekleniyor

Gelen verilerde bir sürpriz yaşanmazsa FED’in Mayıs ayında 25 baz puanlık son bir faiz artışı yaparak faiz artırma döngüsüne son vermesi bekleniyor. Bundan sonra faizlerin bir süre daha bu yüksek seviyelerde kalması muhtemel görünüyor.

FED bir önceki faiz karar kararında “devam eden faiz artışlarının uygun olacağı” şeklindeki ifadeyi metinden çıkararak, “bazı ek politika sıkılaştırmalarının uygun olacağı” şeklindeki ifadeyi ekledi. Bu ifade değişikliği gelen enflasyon verilerinde bir sürpriz yaşanmadığı durumda Mayıs ayındaki 25 baz puanlık faiz artışının son faiz artışı olabileceğine dair beklentileri yükseltti.

Bugün açıklanacak enflasyon verileri piyasaların 2-3 Mayıs’taki faiz kararına kadar nasıl bir yön izleyeceğinin sinyalini verecek. Beklentiler paralelinde gelecek bir enflasyon verisi Mayıs ayına kadar rallinin devam edeceğine dair beklentileri güçlendirecektir.

Tarihi FED Toplantısının Tutanakları Açıklanacak

Bugün enflasyon verisinin yanı sıra Mart ayı FED toplantı tutanakları da açıklanacak. Mart ayındaki toplantı bankacılık krizi sonrası yapılan ilk FED toplantısıydı ve FED’in para politikasındaki sert duruştan bir miktar geri adım atmasına neden olan toplantıydı.

Bugünkü toplantı tutanaklarında FED’in faiz karar metnindeki değişiklik kararını hangi tartışmaları yaparak aldığı ve bundan sonrasına ilişkin bakış açısının ne olduğu görülecek.

Enflasyon verilerinden sonra TSİ 21.00’da açıklanacak FED tutanakları da piyasalardaki volatiliteyi artıracaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail