AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de Son Durum Ne? Borsalarda Ethereum Arzı Neden Azalıyor? 2018 Tekrar Edecek Mi?

BTC ve ETH'nin borsalardaki arz durumunu inceledik.

Bitcoin 28800$’dan döndü diye sevinen yatırımcılar, BTC’nin yeniden yönünü aşağıya çevirmesiyle tedirginlik yaşadı.

4 saatlik MA 200’ü (32.091$) kıran BTC kritik bir noktada bekleyişini sürdürüyor. Bu noktada tutunamaması durumunda Fibonacci 0.618 seviyesinin geçtiği 30055$ ve günlük grafikte MA50’nin geçtiği 28.300$ seviyeleri yeniden gündeme gelebilir. Bitcoin’de kısa vadeli rahatlama için buradan 4 saatlik MA200 (32090$) ve MA20’yi (32824$) kırmasını beklemek gerekli.

Viewbase verilerine göre, borsalarda mevcut BTC arzı artmaya devam ederken Ethereum arzı azalmaya devam ediyor. 1 günlük değişimlere bakıldığında, borsalara 4552 BTC aktarılmışken, 83771 ETH borsalardan çekildi.

Kaynak: Viewbase

Yine Alex Saunders’in paylaşımı ve Cryptoquant’ın verilerine göre, Ethereum’da dibi bulan büyük yatırımcılar saatler içerisinde borsalardan devasa miktarda Ethereum çıkışı gerçekleştirdi.

Ethereum dolar paritesinde tüm zamanların zirvesine yaklaşmış olsa da, BTC paritesinde hala çok düşük seviyelerde. BTC’nin fiyatının düşmesiyle Ethereum kazanımlarını koruyabilirse BTC paritesinde de güzel bir yükseliş yakalayabilir. Uzun süredir borsalardaki Ethereum arzının azaldığını paylaşıyoruz. Son günlerde borsalardaki arz konusunda Ethereum BTC’den pozitif ayrışmaya başladı. Borsalarda BTC arzı artmasına rağmen Ethereum arzı azalıyor.

Benzer senaryo 2017-2018 yıllarında da yaşanmıştı. Bitcoin zirve noktasından düşmeye devam ederken Ethereum belirli bir noktada BTC’den ayrılarak kendi hareketini başlattı. Borsalardaki Ethereum hareketleri aynı senaryonun gerçekleşmesine yönelik bir hazırlık gibi görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu