AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de tekrar Death Cross tehlikesi gündemde!

Kripto paralarda bugün yaşanan sert düşüşün ardından tekrar Death Cross (ölüm çaprazı) tehlikesi gündeme geldi. Peki nedir bu Death Cross?

Sene sonunun yaklaşması ile birlikte birçok kişinin gözü Bitcoin’in üzerinde. Fakat son aylarda Bitcoin yatay seyrini koruyarak 6000 – 6800 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bugün son fiyat düşüşlerinden sonra 5900 doların altını gören Bitcoin için yeni bir tehlikeli durum gündemde: Death Cross.

Death Cross diye tabir edilen olay daha önce 2014 senesinde yaşanmış ve olayın gerçekleşmesinden sonra Bitcoin’de yüzde 80’lere varan kayıplar gözlemlenmişti. Bugün en son düşüşten sonra gelinen noktada Death Cross tehlikesi tekrar gündeme geldi.

Nedir Bu Death Cross ?

Özetle Death Cross, bir fiyat grafiğinde kısa vadeli fiyat ortalamasının, uzun vadeli fiyat ortalamasından daha düşük seviyeye düşmesi durumudur.

2014 yılında gerçekleşen Death Cross

Daha önce 2014 yılında gerçekleşen durumda grafikte görüldüğü gibi 50 günlük fiyat ortalaması 200 günlük fiyat ortalamasının altında kalmış durumda. Bundan sonra o dönemde 1200 dolar seviyelerinde işlem gören BTC 200 dolar seviyelerine kadar gerilemiş olarak gözüküyor.

Şu anki grafik nedir?

Bugün ise 3 günlük BTC/USD grafiğine baktığımız zaman 50 günlük fiyat ortalamasının 200 günlük fiyat ortalaması altına düşmek üzere olduğunu görüyoruz. Analistler bu durum yaşanması durumunda daha büyük düşüşler beklendiği ifade ediyor.

Şu andaki piyasanın sert düşüşünün birçok nedeni olabileceği gibi en büyük nedeni olarak Bitcoin Cash hard forku olarak gösteriliyor. Fiyatın ciddi şekilde düşüşünü bekleyen analistlerin yanı sıra sene sonuna kadar ciddi yükselmeler yaşanacak olduğunu düşünenler de var. Sene sonuna kadar bekleyip fiyatın nasıl şekilleneceğini hep beraber göreceğiz.


Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazıda yazılanlar kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, risk değeri en yüksek yatırım araçlarından biridir. Her yatırım kişinin kendi sorumluluğundadır. Oluşabilecek kar veya zarar durumlarında bitcoinsistemi.com sorumluluk kabul etmez.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu