blank
Bitcoin

Bitcoin’de Yaşanan Düşüş Manipülasyon Mu?

Coinbase Ceo'sunun piyasaların açılış saatine 15 dakika kala yaptığı paylaşımlar tartışılmaya devam ediyor

Bitcoin’de çok hareketli bir güne uyandık. Bir çok yatırımcı Bitcoin’de yaşanan düşüş ve dalgalanmanın şokunu atlamaya çalışıyor. Tüm coinlerde kan gövdeyi götürürken düşüşün ne kadar süreceği yatırımcıları tedirgin ediyor.

Peki bu düşüş bir manipülasyon olabilir mi ?

Yaşanan sert satışların Coinbase Ceo’su Brian Amstrong’un açıklamalarından kaynaklandığını bir önceki haberimizde paylaşmıştık.

İlgili Haber  Bitcoin'de Yaşanan Düşüşün Nedeni Belli Oldu

Peki Coinbase Ceo’sunun bu tweetleri bir manipülasyonun parçası olabilir mi ?

Bir çok yatırımcı Bitcoin’de 20.000 dolar seviyelerini beklerken ve pozisyonlarını buna göre almışken, piyasalar Brian’ın tweetlerine çok tepki verdi. Çöküşü anlamsız bulan bir çok kullanıcı Brian’ı zaten aşırı şişmiş piyasayı manipüle etmekle suçladı.

Brian’ın tweetleri incelendiğinde, tweete konu söylentilerin yeni olmadığı hatta bir hafta önce Brian ve bir dizi kripto para şirket temsilcisinin, ABD Hazinesine mektup yazdığı görülecektir. Peki Brian neden bu haberi bir hafta sonra ve piyasaların açılmasına 15 dakika kala paylaştı ? Yatırımcıların kafasını karıştıran bu durum, teknik olarak da bakıldığından sanki planlı bir manipülasyon izlenimi veriyor.

Görüleceği üzere haftalık grafikte TD Sequential 9.mum içerisinde. Teknik olarak TD Sequential 9. mum dönüş mumu olarak yorumlanır. Brain’ın bir hafta önce -mektubu yazdıkları zaman- bu tweetleri atmayıp açılışa 15 dakika kala bombayı patlatması ve teknik olarak 9. mum içerisinde bu haberi paylaşması, yatırımcıların teknik olarak uygun ortamı bekleyen Brian’ın manüpülasyon yaptığı yönünde yorumlarına neden oldu.

Sadece bir söylenti üzerine bu kadar tepki veren piyasanın hangi yöne evrileceğini izleyerek takip ediyor olacağız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu