Bitcoin

Bitcoin’de Yaşanan Yükselişe Dolar Kuru Eşlik Ediyor

Dolar kurunun 7 lira 10 kuruş seviyesine yükselmesi yatırımcıları sevindirdi.

Dolar kuruna yatırım yapan ve aynı zamanda Bitcoin sahibi olan yatırımcılar çifte kazanç elde ettiler. Kısa vadede milyonlarca yatırımcının kazancı %10’ların üzerine yükselirken, 1.000 lirada 100 lira kadar kazanç elde ettiğini belirten yatırımcılar, kazançlarının devam etmesini istiyor.

Türkiye hükümeti kısa süre içerisinde corona virüsüne karşı bazı önlemler aldığını açıklamasına rağmen, dolar kurunun bir türlü durdurulamaması bazı yatırımcıların ise tepkisini çekiyor. Bitcoin ve dolar kuru yatırımcıları Bitcoin’in dolara endeksli olmasından kazanç elde ediyor, aynı zamanda dolar kurunun yükselmesi ve Bitcoin fiyatının yükselmesinden de kazanç elde ediyorlar.

Bazı yatırımcılar bu duruma sevinse ve kazançları artsa bile artan enflasyon oranı, yükselen gıda ve ürün fiyatlarından dolayı bu yükselişlerin sadece kısa dönem kurtarıcı olduğunu, uzun dönemde ise bu yükselişlerin kendilerine çok büyük olumsuz etki yaratacak olduğu ifade ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu