AnalizBitcoin

Bitcoin’deki 7450 Dolar Üzerindeki Kapanış Ne Anlama Geliyor? Sıradaki Önemli Seviye Ne?

Bitcoin fiyatı olumlu bir seviyenin üzerinde günlük kapanış yaptı. Peki bu ne anlama geliyor? Sıradaki seviye ne?

Bitcoin gün içerisinde yükselişlerine devam ederek sonunda çokça beklenen 7450 dolar seviyesi üzerinde bir günlük kapanış yaptı. Daha önceki analizimizde de bu seviyenin önemli bir direnç olduğunu ve üzerinde bir günlük kapanış gelmesi durumunda trendin yukarı yönlü olarak belirlenebileceğini ifade etmiştik.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi - Büyük Resimde Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Bugün, 12 Mart tarihindeki ciddi düşüşten sonra ilk defa 7450 dolar seviyesi üzerinde bir günlük kapanış yapan BTC’de yakın zamanda 7700 ve 8000 dolar seviyeleri test edilebilir. Ancak halving olayı (Bitcoin blok ödülü yarılanması) öncesi her zaman piyasada riskler olduğunu ve sert düşüşlerin gelebileceğini unutmamak gerekiyor. Zira halving piyasada 4 senede bir gerçekleşen ve fiyat üzerinde ciddi etkisi olan bir olay.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Öte yandan gün içerisinde en önemli direnç seviyesi olan 7750 dolar seviyeleri test edilmiş olsa da bu seviyenin üzerine yükseliş gerçekleşmedi. Bu kırılımın gerçekleşmesi durumunda 200 ve 100 günlük hareketli ortalamanın da bulunduğu 8.000 dolar seviyeleri oldukça önemli olarak görülüyor.

Destek noktaları da güncel olarak 7450, 7200 ve 6800 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle bu dönemde “yükselişi kaybettim” diyerek üzülmek son derece yersiz ve tehlikeli. Piyasada bu düşünceye kapılarak zirve noktadan alım yapan ve duygularıyla davranan birçok yatırımcı genellikle zarar ediyor. Bu sebeple plan ve strateji dahilinde hareket etmekten asla vazgeçmeyin.

Ayrıca piyasa her zaman yeni fırsatlar sunmaya devam edecektir. Ve unutulmamalı ki “kaybetmemek” her şeyden önce gelmesi gereken en önemli kuraldır. Bu sebeple önce kar etmeye değil kaybetmemeye odaklanın.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu