AnalizBitcoin

Bitcoin’deki Ani Yükselişten Sonra Sıradaki Hedef Ne? Halving Fiyatlanması Ne Zaman Bitecek?

Bitcoin gün içerisinde tekrar 10.000 doların üzerine çıkmasıyla beklenmeyen bir hamle yapmış oldu. Peki sonrası ne olacak? Halving fiyatlanması ne zaman bitecek?

Nexo

Bitcoin son 48 saat içerisinde 10.000 doların altına gerileyerek 9700 dolar seviyelerine kadar bir gerileme yaşadı ve buradaki desteğini test etmiş oldu. Gün içerisinde tekrar önemli bir psikolojik direnç olan 10.000 doları geride bırakan Bitcoin fiyatı, 10.300 dolar seviyelerine kadar bir ivmelenme yaşadı.

Üç gün önce BTC 10.000 doların üzerine çıkıldığında 9500 dolar seviyelerine kadar bir gerileme olabileceğini analizlerimizde paylaşmıştık, fakat BTC’nin gün içerisinde 10.000 doların üzerine bu kadar sert ve kısa sürede çıkması çok da öngörülen bir hamle değildi.

Halving* fiyatlanmasının son evresine girildiği bu günlerde birçok analiste göre şubat sonu ve mart ortasına kadar 12.500 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş görülebilir. “Haberi duyunca al, gerçekleşince sat” psikolojisine göre halving fiyatlanması, halving tarihi yaklaştığında yerini kâr satışlarına bırakmış olacak. Şu aşamada BTC’nin kâr satışları öncesi son fiyatlanma evresine girdiği söylenebilir.

Asıl rallinin halving tarihinden sonra yaşanacağına değinen birçok analist, sene sonuna doğru özellikle yeni rekor seviyelerinin görülebileceğini ifade ediyorlar.

*Bu dönemde alım satım ve kâr rotası belirleyerek ona göre işlem yapmak, panik alış ve satışlar ile heyecana kapılık işlem yapmamak ve mutlaka stop-loss emirleri kullanmak yatırımcılara ısrarla uyarıda bulunduğumuz önemli maddelerden sadece bir kaçı.

Bitcoin fiyatına anlık olarak sitemizden ulaşabilirsiniz: Bitcoin fiyatı

*Bitcoin Halving (Yarılanma) Nedir?

Halving Bitcoin ağındaki blok ödüllerinin yarı oranında azalması anlamına gelmektedir. Şu anda 12.5 BTC olan Bitcoin madencilik ödülü, halving olayından sonra 6.25 BTC’ye düşecek. Yani madenciler aynı işlem gücü ile daha az Bitcoin üretecekler. Bu da arz ve talebi dengelemek için fiyatın yükselebileceği anlamına geliyor. Daha önceki halving olaylarının sonrasında fiyatta ciddi yükselişler yaşanmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı