AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’deki (BTC) Sert Düşüşün Nedeni Ne? Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin sert düştü 1 milyar dolar buhar oldu.

Bitcoin’de görmeye alışık olduğumuz büyük fitilleri uzun süredir görmüyorduk. Bitcoin bu hasretimizi sonlandırdı ve 56800$ seviyelerinden 53800$ seviyesine kadar 3000$’lık bir düşüş yaşadı.

Tepki alımlarıyla birlikte fiyatın yeniden 55700$ seviyelerine çıktığını ve uzun bir fitil oluştuğunu gözlemledik.

Bu düşüşte kazanan yine vadeli işlem borsaları oldu. Kısa süre içerisinde son zamanlarda görülmemiş oranda likidasyon yaşandı. ByBt verilerine göre son 1 saatte kripto para yatırımcılarının yaklaşık 1 milyar doları buhar oldu.

Düşüşü tetikleyen net bir haber akışı olmasa da şu anda iki ihtimal üzerinde duruluyor.

Bazı yatırımcılar Elon Musk’ın stabilcoinlerler ilgili attığı twitin klasikleşmiş “Tether Fud’unu” tetiklemiş olabileceğini ve bu nedenle sert satışlar geldiğini ifade ediyor. Ancak twit saatiyle sert satışların geldiği saat arasında uzun bir süre olduğu için bu ihtimalin zayıf olduğunu düşünüyoruz.

“Dolara sabitlenmiş bir kripto para duydum”

Diğer ihtimal ise madenci satışlarının yine arttığı yönünde yoğunlaşıyor. Glassnode kısa süre önce paylaştığı bir veride madencilerin borsalara aktardıkları BTC sayısının son 10 ayın zirvesine ulaştığını belirtti. Bir önceki zirve 31 Ocak tarihindeydi. 31 Ocak tarihinde de Bitcoin’in 2000 dolarlık bir düşüş yaşadığını ve devamında toparlandığını görüyoruz.

31 Ocak örneği de dikkate alındığında düşüşün madencilerden kaynaklandığı anlaşılıyor. Tepki alımlarının hala güçlü olduğunu ve büyük satışların yatırımcılar tarafından iştahla toplandığını görüyoruz. Geri çekilmeler kısmen devam etse de bu düşüşün normal bir düzeltme hareketi olduğunu anlıyoruz.

Orta ve uzun vadede yukarı yönlü hareketi değiştirecek olumsuz bir haber akışı şuanda mevcut görünmüyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
7 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Miskoll

Bence çok Yakında BİTTORRENT patlama yapar mevcut değerin 2 veya 3 katına çikabilir bence şüanda en iyi yatırım aracı olabilir.
Lütfen bu sistemde kisa vadeli al sat ile paraniz buhar olur.
Üzün vadeli yatırımlar kesinlikle kazandıracaktır. Sabir. Sabir. Sabir.

Ekşi

406bin oldu hangi düşüşten bahsediyırsunuz iyiki bin lira geriye geldi sizin yatacak yeriniz yok

Anonim

daha sen çocuksun

Pnr

Halkin parasi deniyor ama halki soyan para olacak

Saadat Imran

Bitcoin Hankı fiyatlara kadar çıkar?Bitcoin sert düşüşle Hanlı fiyatlara düşür

Anonim

Beklenen seviye 54 bin dolar sabit kalırsa 60 bin ilk seviye

Anonim

Bence bitcoin güvenilir bir para sanal parada alışverişde kullanılmaya başlandı


Başa dön tuşu