BitcoinHaberler

Bitcoin’deki Düşüş Alım Fırsatı Mı? Altcoinlere Buradan Ekleme Yapılır Mı?

Bitcoin'de son durum ne?

Bitcoin‘de düşüşün derinleştiği böyle günlerde biz uyarmıştık demek can sıkıcı olsa da sonraki hamlenizi belirleyebilmeniz ve markete duygularınızdan bağımsız olarak bakabilmeniz için bazen geriye dönüp olan bitene bakmak gerekli.

15 Mart tarihinde Bitcoin’de haftalıkta oluşan ölüm kesişiminden bahsetmiş ve bu kesişim sonrası ara yükselişler olsa da fiyatın nihai olarak 200 haftalık hareketli ortalamaya kadar düşebildiğini aktarmıştık.

İlgili Haber
Bitcoin'de Ölüm Kesişimi Var! Tarihsel Olarak Fiyatı Nasıl Etkiledi?

Bu analizimizde ve devamı analizlerimizde Bitcoin’in 46.000$-48.000$ aralığına çıktığında risklerin hafifletilmesi gerektiğini paylaşmıştık.

İlgili Haber
Analiz: Bu Seviyelerde Bitcoin ve Altcoinlerde Kar Almayı Unutmayın!

Ne yazık ki fiyat kar aldığımız bölgenin üzerine çıkmadı ve bu seviyeden %20’lik bir düşüş yaşadı. Bu sırada altcoinlerdeki düşüşler %50’leri geçti.

Güncel Tablo

Marketteki ayı-boğa ayrımında bize yardımcı olan en güzel verilerden birisi 50 haftalık ortalama.

Bu bağlamda güncel duruma baktığımızda 50 haftalık ortalamanın altında kalmaya devam ettikçe kısa vadede markete pozitif bakmayacağız.

Yukarıda bahsedilen kesişim sonrası alttan eklemek ve markete yeni para girişi için 200 haftalık ortalamayı beklemeye devam edeceğiz.

Bu sırada bazı fırsatları kaçırabilir miyiz? Evet. Ancak biz kaçan fırsatlarla değil, uzun vadede bize güvenli bir yatırım imkanı sunan seviyelerle ilgileniyoruz. Zira düşüşte de yükselişte de buradayız.

Pek çok yatırımcı yüksek maliyetlerle içeride. Market bir sürpriz yapar ve buradan büyük bir ralliye başlarsa içeride satacak kadar malınız var. Bu noktada daha fazla kar elde edebilmek için riski yükseltmek mantıklı olmayacaktır.

Kısa vadeli trade için 100 haftalık ortalamanın ve trend desteğinin geçtiği 36.000$- 35.000$ seviyesi destek olarak takip edilebilir.

Bitcoin’de fiyat yeniden 50 haftalık ortalamanın üzerine çıkarsa markete bakışımızı güncelleyeceğiz. Bu seviye şu sıralar 44700$’dan geçiyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu