coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBitcoin'deki Düşüşün Nedeni Ne? BTC Rallisi Yakın Mı? Analistler Değerlendirdi!

Bitcoin’deki Düşüşün Nedeni Ne? BTC Rallisi Yakın Mı? Analistler Değerlendirdi!

Bitcoin düşüşünün arkasında ne var? BTC ne zaman yükselecek? Analistler değerlendirdi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Uptober yani yükseliş ayı olarak bilinen Ekim ayına güçlü bir başlangıç yapan Bitcoin 28,500 dolar seviyesine kadar çıkmıştı.

Bu yükselişin arkasında Ethereum vadeli işlem ETF’lerinin dün ticarete başlamasının ardından kripto paraların daha geniş çapta benimsenmesi konusundaki iyimserlik olduğu değerlendirildi.

Ancak bu yükselişin devamını getiremeyen BTC, son 24 saat içerisinde %2,5 düşüş yaşadı ve 27,550 dolar seviyesine geriledi.

Bu gerileme kendisini altcoinlerde de gösterdi ve son 24 saat içinde Ethereum (ETH) %4,1; BNB %2; Dogecoin (DOGE) %2,7ve Caradano (ADA)ise %2,2 oranında düştü.

Bu düşüşü değerlendiren Blockchain danışmanı Venn Link Partners’ın kurucusu Cici Lu McCalman, “Makro ortam hala faiz oranları konusunda şahin olduğundan Bitcoin fiyat artışı kısa sürdü. Zira ABD Hazine tahvili getirilerindeki artış Bitcoin üzerinde baskı yaşattı. Ayrıca FED’in enflasyonu bastırmak için uzun süre yüksek faiz oranları uygulayacağına dair beklentiler artıyor. Daha sıkı finansal koşullar, hisse senetleri ve kripto paralar için olumsuz bir rüzgardır. “ dedi.

McCalman dışında Coindesk’e konuşan Yield App’in baş yatırım sorumlusu Lucas Kiely şunları söyledi:

“Ekim aynı zamanda kripto para piyasası için de genellikle iyi bir ay.

Bitcoin, 2013’ten bu yana yalnızca iki kez Ekim ayında zararla kapandı ve umarız bu yıl da bu eğilimin devamını görürüz.

Ancak mevcut fiyat hareketlerinden heyecanlanmak için henüz biraz erken.

Zira BTC’yi harekete geçirecek başka katalizörler olmadan önemli bir rallinin başlaması pek mümkün değil.

Zira devam eden Sam Bankman-Fried davası işleri her iki yöne de götürebilir.”

Son olarak Bitfinex analistleri de BTC için olası ralli ihtimalini değerlendirdi.

Bu noktada uzun vadeli yatırımcıların varlıklarını artırmaya devam ettiğini ve bunun da talebi artırdığını söyleyen analistler “uzun vadeli sahiplerin elindeki BTC kısa vadeli sahipler satış yaptıkça yeni zirvelere ulaşmaya devam ediyor. Bu da volatilitenin yakında kripto paralar için yukarı yönlü hareket etmesine neden olabilir” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları