BitcoinHaberler

Bitcoin’den (BTC) Zengin Olan Soluğu Oto Galeride Alıyor!

Bitcoin zenginleri otomobil galerine akın ediyor.

Yaptığınız kripto para yatırımlarından “köşeyi” dönseniz, ilk büyük harcamanız ne olurdu?

Evet birçoğunuzun lüks bir otomobil alırdım yanıtını duyar gibiyim. Zira 2017 boğasında da nihai hedef bir Lamborghini olarak hayal edilirdi. Hata boğa mevsimi onunla özdeşleşmişti.

Bitcoin’in 2020 rallisinden paralarını katlayan yatırımcılar da lüks otomobillere yöneldi. Wall Street Journal’ın haberine göre, Nevada’da bulunan lüks otomobil bayileri, Bitcoin cinsinden yapılan ödemelerde istikrarlı bir artış olduğunu belirtti.

Envanterinde Aston Martin, Bentley, Ferrari ve Lamborghini marka araçları bulunduran Vegas Auto Gallery kısa süre önce 6 milyon dolar değerinde iki otomobili Bitcoin ödemesi karşılığında sattığını ifade etti. Habere göre, son dönemde galerilerin gelirinin %5’i Bitcoin işlemlerinden geliyor.

Konuyla ilgili konuşan galeri sahiplerinden Nick Dossa “Bitcoin ödemesi alırken, ek bir risk taşımıyoruz. Bitcoin ödemesi çok kolay bir işlem” yanıtını verdi. Galerilerin ödemeleri doğrudan değil, üçüncü bir ödeme sağlayıcısı olan “Bitpay” aracılığıyla aldıkları da bildirildi.

Bitcoin rekorlar kırdıkça, zengin Bitcoinciler lüks otomobil galerilerini daha sık ziyaret edeceğe benziyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu