blank
BitcoinHaberler

Bitcoin’den (BTC) Zengin Olan Soluğu Oto Galeride Alıyor!

Bitcoin zenginleri otomobil galerine akın ediyor.

Yaptığınız kripto para yatırımlarından “köşeyi” dönseniz, ilk büyük harcamanız ne olurdu?

Evet birçoğunuzun lüks bir otomobil alırdım yanıtını duyar gibiyim. Zira 2017 boğasında da nihai hedef bir Lamborghini olarak hayal edilirdi. Hata boğa mevsimi onunla özdeşleşmişti.

Bitcoin’in 2020 rallisinden paralarını katlayan yatırımcılar da lüks otomobillere yöneldi. Wall Street Journal’ın haberine göre, Nevada’da bulunan lüks otomobil bayileri, Bitcoin cinsinden yapılan ödemelerde istikrarlı bir artış olduğunu belirtti.

Envanterinde Aston Martin, Bentley, Ferrari ve Lamborghini marka araçları bulunduran Vegas Auto Gallery kısa süre önce 6 milyon dolar değerinde iki otomobili Bitcoin ödemesi karşılığında sattığını ifade etti. Habere göre, son dönemde galerilerin gelirinin %5’i Bitcoin işlemlerinden geliyor.

Konuyla ilgili konuşan galeri sahiplerinden Nick Dossa “Bitcoin ödemesi alırken, ek bir risk taşımıyoruz. Bitcoin ödemesi çok kolay bir işlem” yanıtını verdi. Galerilerin ödemeleri doğrudan değil, üçüncü bir ödeme sağlayıcısı olan “Bitpay” aracılığıyla aldıkları da bildirildi.

Bitcoin rekorlar kırdıkça, zengin Bitcoinciler lüks otomobil galerilerini daha sık ziyaret edeceğe benziyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu