BitcoinBorsaHaberler

Bitcoin’e (BTC) Gökten Yeni Yatırımcı Yağıyor!

Bitcoin'de perakende yatırımcı akını devam ediyor.

2020 yılında yatırımcısının yüzünü fazlasıyla güldüren Bitcoin’e ilgi giderek artıyor. 2021 yılına yeni girmiş olmamıza rağmen %40’ın üzerinde getiri sağlayan Bitcoin, yeni bir yatırımcı trendi yakalamış durumda.

Borsalara ve aracı kurumlara yeni yatırımcı akınının başladığını, son dönemde sık sık duyduğumuz “borsalarda hizmet kesintisi” haberleri de desteliyor. 2020 yılının mart ayından itibaren devam eden Bitcoin boğa koşusunda, kurumsal yatırımcılar ana itici gücü oluşturdu. 20.000$ seviyesinin kırılmasından sonra yeniden ana akım medyada manşetlere taşınan Bitcoin, perakende yatırımcılarında radarına girdi.

2007 yılından itibaren faaliyet gösteren ve 17 milyon kullanıcısı bulunan e-toro platformunun küresel “PR” başkanı Amy Butler, yaptığı bir açıklamada, yeni kayıt sayılarının zirvelere ulaştığını ifade etti. Butler, 2021’in ilk haftasında bir günde 40.000’den fazla yeni kayıtlı kullanıcı geldiğini ve geçen yılın aynı dönemine göre, ticaret hacimlerinin 10 kat arttığını söyledi. E-toro platformu hacmi küçük bir platform olmasına rağmen yeni kayıtların bu denli artış göstermesi dikkate değer.

Bu yoğunluğu önceden kestiremeyen platformlar mevcut kullanıcıların etkilenmemesi için bir takım önlemler almaya başladı. E-toro önlem olarak, minimum ticaret yapılabilir miktarı 200$’dan 1000$’a yani 5 katına çıkarttığını duyurdu.

Perakende yatırımcı ilgisinin aşırı artması genelde piyasalar için olumlu karşılanmaz. Balinaların yeni yatırımcılara malı yüksek fiyattan yükleyip, fiyatı düşürecekleri düşünülür. Ancak Bitcoin’de mevcut FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) bizi nereye savuracak bunu kestirmek zor. Kurumsal yatırımcı ilgisi perakende yatırımcılarla desteklenirse bu defa kaybeden Bitcoin balinaları olabilir.

Kripto para piyasaları aşırı volatil ve riskli piyasalardır. Belirli bir eğitim ve tecrübe gerektirir. Siz de bu piyasada yeniyseniz aşağıdaki linkleri incelemeden yatırım yapmanızı tavsiye etmiyoruz.

Yani Yatırımcılar İçin Teknik Analiz Eğitimi

Yeni Yatırımcılar İçin Ayrıntılı Rehber

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu