BitcoinHaberler

Bitcoin’e Yapılan Küçük Yatırımlar Servete Dönüştü! BTC Hikayeleri Haberimizde

Bazı yatırımcıların Bitcoin hikayelerini aktardık.

Bitcoin ve kripto paralar aşırı volatil olmaları nedeniyle yüksek getiri ve yüksek götürü riskini taşıyan yatırım enstrümanları arasında sayılıyor.

Bitcoin’in çıktığı günden itibaren yaşadığı fiyat dalgalanmaları birçok insanın hayatını değiştirdi. Bu sektörde kısa sürede çok zengin olanlar olduğu gibi, tüm birikimlerini kaybedenler de oldu.

BBC, Bitcoin’den servet kazanalar ile dibe vuranların hikayelerini paylaştığı bir yazı kaleme aldı. İşte ilginizi çekecek hikayeler.

James Saye, Teknoloji Danışmanı

Bitcoin’e ilk defa 2017 yılında yatırım yapan Saye, yatırıma 500 sterlin (698$) ile başlamış. Bu yatırımını 5’e katlamayı başaran Saye, İzlanda’da pahalı bir tatile çıkmış. 2018 yılında fiyatı düşünce tekrar Bitcoin alan Saye BTC’lerini hala elinde tutuyor.

Heather Delaney, PR Ajansı Sahibi

Kendisini sessiz bir kripto para yatırımcısı olarak tasvir eden Delaney, bu yolculuğa 5 pound (7 dolar) ile başlamış ve zamanla yatırımını artırmış.

Ani yükseliş ve düşüşlerde kaygılanmadığını ifade eden Delaney yatırımını %585 oranında artırmayı başarmış. Bu yatırım benim emeklilik planım diyen Delaney, parasını hiçbir zaman çekmemiş.

David Stubley, Siber Güvenlik Firması Sahibi

David’in hikayesi diğerleri kadar ilham verici değil. Mailine gelen “hesabınızda tuhaf şeyler oluyor kontrol edin” linkine tıklayan Stubley, dolandırıcıları ağına düşmüş.

2017 yılında yaşanan olayda dolandırıcılar 84 BTC’nin 83’ünü Stubley’in cüzdanından çekmişler. BTC’lerin o günkü değeri yaklaşık 475 bin dolar ederken, bugün 4.1 milyon dolar değerinde. Stubley parasının çalan dolandırıcıların cüzdanını tespit etmeyi başarsa da parasını alamamış.

Javed Khan, Bireysel Yatırımcı

Bitcoin serüveni yatırım amacıyla değil, hızlı transferden yararlanmak amacıyla başlayan Khan, bu işlemler sırasında BTC biriktirmenin de iyi bir fikir olduğunu düşünüyor ve her transfer sonrasında az miktar BTC’yi cüzdanında bırakıyor.

Bu şekilde elde ettiği birikimini 2020 yılının Ocak ayında çeken Khan bu parayla bir Bentley satın alıyor. Khan’ın yatırımcılara da bir uyarısı var.

“Havasının sönmesini bekleyin, Bitcoin almak için en iyi zaman kimsenin onun hakkında konuşmadığı zamandır.”

Daniel Crocker, Esnaf

2012 yılında bir arkadaş ortamında “nasıl zengin olabiliriz” tartışmaları arasında Bitcoin ile tanışan ve arkadaşları ile birlikte Bitcoin yatırımı yapan Crocker bu ortaklık sona erince elindeki BTC’leri saklamayı tercih ediyor.

Geçtiğimiz yaz bu birikimini satan Crocker aldığı evin yarı parasını bu birikimiyle ödüyor. Hala elinde eski birikiminden kalan BTC olduğunu söyleyen Crocker “sabırlı olacağım ve tutmaya devam edeceğim” diyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu