Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'e Yatırım Yapmak Delilik Mi? Charlie Munger Yorumladı!

Bitcoin’e Yatırım Yapmak Delilik Mi? Charlie Munger Yorumladı!

Takip et

Bitcoin (BTC) ve kripto paralara olan ilgi günden güne artmaya ve kripto paralar artık geleneksel paralara bir alternatif olarak görülmeye başlanmasına rağmen kripto karşıtı açıklamalarıyla bilinen Charlie Munger da eleştirilerine devam ediyor.

Warren Buffett’ın sağ kolu ve Berkshire Hathaway başkan yardımcısı Charlie Munger Australian Financial Review ile yakın tarihte yaptığı bir röportajda kripto para karşıtı söylemlerini yineledi.

İnsanların yatırım planları hakkında tavsiyeler veren Munger, yatırımcıların kripto paralardan uzak durması gerektiğini söyledi.

Yatırımcıların kripto paralar yerine hem fosil yakıtları hem de yenilenebilir enerjiyi desteklemeleri gerektiğini belirten Munger, kripto para yatırımlarını delilik olarak nitelendirdi:

“Kripto paralara olan yatırım hiçbir şeye yatırım değildir. Bu yüzden asla kripto para satın almayın.

Zira kripto para satın almayı veya takas etmeyi neredeyse delilik olarak görüyorum.”

Kripto sektörünün değersiz dijital para satan kötü aktörlerle dolu olduğunu ve kripto satın alan veya satan herkesin mevcut para sistemini baltaladığını düşünen Charlie Munger, “Bence bu şeyleri satan herkes ya hayal görüyor ya da kötü. Bu yüzden de ben dünyadaki ulusal para birimlerinin altını oymakla ilgilenmiyorum ve kripto satın almıyorum.” dedi

Munger son olarak yatırımcıların kripto paralara odaklanmak yerine kriptodan üstün bir yatırım aracı olarak gördüğü hisse senetlerine yönelmesi gerektiğinin altını çizdi.

Kripto paralara yönelik ağır eleştirilerde bulunun Munger bu yılın başlarında, kripto paralara asla yatırım yapmadığını ve bundan gurur duyduğunu söylemiş, kripto paraları zührevi hastalığa benzetmişti.

İlgili Haber
Milyarder Charlie Munger'dan Kripto Paralar İle İlgili Şok Sözler! "Aşağılığın da Aşağısındalar"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
nihat

bunaklık belirtisi

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları