BitcoinHaberler

Bitcoin’i (BTC) Yüzde 1 Oranında Hareket Ettirmek İçin Ne Kadar Paranız Olmalı?

Bank Of America raporundan notlar.

Bank of America’nın son Bitcoin raporunu hafta içerisinde yayınlamıştık. BoA, raporun genelinde Bitcoin’i “yavaş, aşırı volatil ve kullanışsız” olmakla suçlamış ve eleştirmişti.

Raporda Bitcoin’in bir çok yönüne değinen Bank Of America’nın hemen hemen tüm hususlara bir eleştiri getirmesi dikkat çekti.

BoA’ya göre yatırımcıların Bitcoin’i tutmasının nedeni istikrarlı getiri veya enflasyondan korunma isteğinden ziyade onun sınırlı arzına bağlı salt fiyat taktiridir.

Raporda Bitcoin’in fiyatıyla ilgili enterasan bir tespit de yer aldı. Bank of America Bitcoin fiyatını yüzde 1 oranında etkilemek için 93 milyon dolarlık sermayenin yeterli olacağını iddia ediyor.

Raporun ilgili bölümünde, BoA analistleri Bitcoin’i altın ve 20 yıllık hazine bonolarıyla karşılaştırdı. Analistlerin tespitlerine göre bu iki piyasa ürününü %1 oranında hareket ettirmek için 2 milyar dolar ve 2.25 milyar dolar gerekirken bu rakam Bitcoin’de 93 milyon dolar ile sınırlı kaldı.

Raporda bu tespitten yola çıkılarak şu yorum yapıldı; “Son yıllarda özellikle de 2020’de Bitcoin fiyatındaki yukarı yönlü baskıyı mütevazi sermaye girişi sağladı.”

BoA’ya göre büyük hacimli adresler yükseliş boyunca satış yapmadı ve bu da Bitcoin’i yukarılara taşıyan unsur oldu.

İlgili Haber
Bank of America Bitcoin'i Stabil Olmamakla Eleştirdi
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu