Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'i Dijital Altın Olarak Nitelendiren FED Üyesinden Şahin Açıklamalar Geldi!

Bitcoin’i Dijital Altın Olarak Nitelendiren FED Üyesinden Şahin Açıklamalar Geldi!

Takip et

Geçtiğimiz günlerde FED faiz kararını açıklamış ve piyasalarda kısmi bir rahatlama görülmüştü.

Yıl başında FED’in ilk aşamada 50 baz puanlık bir artış yapacağına dair bir beklenti oluşmuş ve piyasalar bunu fiyatlarken Ocak ve Şubat aylarında sert düşüşler yaşanmıştı.

Ancak bu süreçte Rusya ve Ukrayna krizinin patlak vermesi faiz beklentilerini 25 baz puana çekti. Bu hafta beklentilere paralel gelen faiz verisi Bitcoin ve ABD borsalarında yukarı yönlü bir ivmelenme yaşanmasına neden oldu.

İlgili Haber
Son Dakika! FED Faiz Kararını Açıkladı Bitcoin, Altın ve Dolarda Son Durum Ne?

FED Üyesi Şahin Açıklamalarda Bulundu

Kısa süre önce CNBC’ye konuşan FED üyesi Christopher Waller önemli açıklamalarda bulundu.

Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilim nedeniyle bu ay sadece 25 baz puanlık bir artış yaşandığı belirten Waller, önümüzdeki toplantılarda FED’in daha agresif olabileceğini söyledi.

Enflasyonu dizginlemek için bir ya da daha fazla toplantıda 50 baz puanlık faiz artışı yapılabileceğini belirten Waller şunları söyledi:

“Faiz artışlarında önden yüklemeli gitmeyi tercih ederim. Bu yıl ve gelecek yılki enflasyon üzerinde bir etki yaratmak istiyorsak daha fazla artış yapmalıyız. Bu anlamda önden yüklemeli faiz artırmak için önümüzdeki bir ya da daha fazla toplantıda 50 baz puanlık artışlar yapabiliriz.”

FED’in daha hızlı faiz artırması gerektiğini savunan üye, yıl sonunda faizlerin %2-2,25 aralığında olması gerektiğini söyledi.

Powell Bu Soruya “Bilmiyorum” Yanıtını Vermişti

Çarşamba günü faiz kararı sonrası kameraların karışına geçen Powell’a önden yüklemeli faiz artırıp artırmayacakları sorulmuş ve Powell bu soruya “bilmiyorum” yanıtını vermişti.

FED üyesi Christopher Waller geçtiğimiz aylarda katıldığı bir söyleşide Bitcoin’i dijital altın olarak nitelendirmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları