coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBlockchainBitcoin'i Yasaklayan Çin'de Buna Rağmen Blockchain Kullanımı Artıyor!

Bitcoin’i Yasaklayan Çin’de Buna Rağmen Blockchain Kullanımı Artıyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

South China Morning Post’un bildirdiğine göre Çin’in Blockchain pazarı ivme kazanmışa benziyor.

Hükümet belgelerinin incelenmesi ve sektörden kişilerle yapılan görüşmelere göre ülkedeki kayıtlı Blockchain hizmetlerinin sayısı 1.821’e ulaştı.

Çin Siber Uzay İdaresi’nin her iki ila dört ayda bir yeni girişimlerin listelerini yayınlamasıyla, yeni hizmetler için sertifikasyon hızının geçen yılın sonlarında hızlanmaya başladığı görüldü.

Kripto Paralar Yasaklansa da Çinli Şirketler Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Devam Ediyor

SCMP’nin haberine göre ülkede kripto para ticareti yasaklansa da giderek artan sayıda Çinli şirket Blockchain için yeni uygulamalar peşinde koşuyor. Bu durumun sonucunda gazeteye göre bu yeni teknoloji üzerinde çalışan hizmetler için büyük bir pazar da açılmış oluyor.

Gazetenin haberinde Çin’de var olan birçok hizmetin yasal ve finansal uygulamalar ile birlikte müşterilerin akıllı sözleşmeler gibi daha önce var olan Blockchain teknolojilerini kendi işlerine adapte eden Blockchain-as-a-Service (BaaS) hizmetlerinden oluştuğu bildirildi.

İlgili Haber  Çin BSN Başkanı Bitcoin ve Altcoinleri Saadet Zincirine Benzetti!

Gelecek vadeden sektör, Mayıs ayında “2025 yılına kadar mahkeme ile toplumun tüm kesimleri arasında bir blok zinciri ittifakı kurmayı” hedeflediğini söyleyen Çin Yüksek Halk Mahkemesi’nin onayını bile aldı.

Çin’in en büyük teknoloji firmalarının birçoğu ve bazı yan kuruluşları da kayıtlı blok zinciri hizmetlerine sahipler. Tencent Holdings, JD.com, Xiaomi, NetEase ve Baidu listede yer alıyor. South China Morning Post’un sahibi Alibaba Group Holding ve Alipay’in sahibi fintech iştiraki Ant Group da listede bulunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail