Bitcoin

Bitcoin’i Yükselten Sebep Ne?

Bitcoin 7.600 dolar seviyelerine yükselirken, kısa süre içerisinde fiyatların neden yükselişe geçtiği yatırımcıların aklında soru işaretleri yaratıyor.

Kripto para birimi yatırımcıları son dönemde başta olmak üzere fiyatları yakından izlemeye devam ediyor. Yatırımcıların bir kısmı fiyatların yükselmesinin ardında bir takım sebepler olduğunu düşünürken, bir grup yatırımcı ise fiyatların rekor kırıp kırmayacak olduğunu soruyor.

Tüm bunlar olup biterken Bitcoin bugün 7.600 dolara yükselerek 2020 yılının rekorunu ilk kez kırmış oldu. 2019’dan beri sürekli bu fiyat seviyelerinde dolaşan Bitcoin, yakın zamanda rekor kıramayacak olsa bile yükselişler yatırımcılardan destek buluyor.

Bitcoin’in yükselişinin arkasındaki sebebin ise ABD ve İran arasındaki gerilim olduğu ifade ediliyor. Zira kripto paralar artık tıpkı altın ve gümüş gibi dünyada bir kaos çıktığında güvenli liman görülen ve değerlenen varlık sınıfı olarak değerlendiriliyor.

Birçok yeni yatırımcı 2020 yılında rekor beklentisinin ve hedeflerinin bu adımlar sayesinde oluşabilecek olduğuna ve yaz aylarında daha iyi sonuçlar alabileceklerine inanıyor. Şimdilik Bitcoin fiyatında yatırımcılar memnun olmasa bile 7.550 dolar 6.900 dolara göre çok daha iyi bir fiyat seviyesi konumunda.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu