Bitcoin

Bitcoin’in (BTC) Bu Düşüşü Zengin Yatırımcıları Harekete Geçirdi

Zengin yatırımcılar düşüş esnasında Bitcoin alıyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu hafta yine sert bir düşüş yaşadı ve 50.000 dolar altını gördü. Bitcoin fiyatının 52.000 doları test ettikten sonra böyle bir düşüş yaşaması ise zengin yatırımcılar için önemli bir fırsat yarattı.

Bitcoin Balinaları Daha Fazla Alım Yapıyor

On-chain verilere bakıldığında, Bitcoin’in her bir düşüşünde aslında balinaların alımlarını da arttırdığı görülüyor. Glassnode kurucu ortağı Rafael Schultze-Kraft tarafından yapılan açıklamada, HODLER olarak bilinen uzun vadeli yatırımcıların akümülasyon sürecinde yeniden alım yaptığı belirtilmekte. “Akıllı para” olarak nitelendirilen bu yatırımcı grubu, gerçekten de BTC’nin her düşüşünde alım yapmakta.

47.000 dolar seviyesine bakıldığında ise neredeyse 500.000 BTC’nin el değiştirdiği görülüyor. Bitcoin fiyatının hem geçen hafta hem de bu hafta yaşadığı düşüşte 47.000 dolarda ciddi bir desteğe sahip olmasının da sebebi bu olabilir. Aslında bu alımların arkasında sadece zengin yatırımcılar değil, kurumsal yatırımcılar da etkin rol oynamakta.

Skybridge Capital, Mass Mutual ve Guggenheim gibi fonlar resmi olarak Bitcoin alımı yaptıklarını açıkladı ve sadece bunların sermayelerinin %10’u bile 5 milyar dolara tekabül etmekte. Kurumsal yatırımcıların Bitcoin alma yarışına girmesi ise rekabetin kızışmasını ve BTC’nin yakın vadede bir daha 50.000 dolar altını görmemesini sağlayabilir.

BTC, basın saati itibarıyla ise 47.000 dolar seviyesinden işlem görmekte. Uzmanlar ise ABD’deki durumun daha kötüye gitmesi durumunda BTC’nin çok daha hızlı toparlanabileceğini vurgulamakta.

İlgili Haber
FED Başkanı Konuştu Dolar Yükseldi Bitcoin (BTC) Sert Düştü!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu