Bitcoin

Bitcoin’in (BTC) Düşüşü Onu Etkilemedi: Milyarder Yatırımcı BTC Fiyat Hedefini Paylaştı

Bitcoin fiyatının düşüşü, Tim Draper'ın BTC tahminlerini etkilemedi.

Kripto para piyasası son 24 saat içerisinde Bitcoin’in (BTC) önderliğinde sert bir düşüş yaşadı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in sert düşüşü ile beraber piyasanın toplam değeri 1 trilyon doların altına geriledi. BTC/USD paritesinin 33.000 dolara kadar çekildiği anlarda kripto para piyasasında özellikle yeni yatırımcıların paniğe kapılması ise tahmin edilebilir bir gelişme.

Tim Draper Bitcoin Yatırımcılarına Seslendi

Bütün bu panik havası esnasında sektörün tecrübeli ve en eski isimlerinin açıklamaları ise bir hayli önemli. Milyarder risk sermayedarı ve Bitcoin yatırımcısı Tim Draper, yatırımcılara son düşüşün aslında bankaların ve geleneksel finans sektörünün yaptığı bir manipülasyon olabileceğini vurguladı. Draper, bankaların kendilerini gereksiz kıldığı için Bitcoin’i sevmediğini belirterek, hafta sonu yaşanan fiyat düşüşünü onların manipülasyonu olarak tanımladı.

Hiç kimse 20.000 dolar hedefini konuşmuyorken söz konusu rekorun kırılmasından 1 yıl önce 20.000 doların görüleceğini belirten Tim Draper, şimdi ise 250.000 dolar hedefi verdi. Draper’e göre Bitcoin fiyatı 2022 yılının sonunda veya 2023 yılının başlarında 250.000 doları görecek. Böyle bir yükseliş Bitcoin’in toplam piyasa değerini 4,5 trilyon doların üzerine çıkartmaya yeter de artar bile.

BTC Fiyatının Uzun Vadeli Performansından Herkes Emin

Bitcoin fiyatının 10 aylık süre içerisinde %1.000 ve üzerinde yükseliş elde ettiği biliniyor. RSI de dahil bütün teknik indikatörlerin düşüş sinyali vermesine rağmen yükselişine devam eden BTC’nin bir yerde düzeltme yaşayacağı biliniyordu. Bu durum bazılarına göre manipülasyon olarak görülürken bazıları ise düşüşün oldukça normal bir düzeltme olduğunu vurgulamakta. Uzmanların hemfikir olduğu konu ise uzun vadede BTC fiyatının yükselmeye devam edeceği gibi gözüküyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu