bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin'in (BTC) Kısa Sürede 20.000 Dolara Çıkma İhtimali Yüzde Kaç? Uzmanlar Cevapladı

Bitcoin’in (BTC) Kısa Sürede 20.000 Dolara Çıkma İhtimali Yüzde Kaç? Uzmanlar Cevapladı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin son günlerde yaşadığı ciddi yükselişlerle yine tüm dünyada adından söz ettirmeyi başardı. ETH’nin öncülük ettiği piyasadaki yükselişler BTC’nin bayrağı devralmasıyla devam etti ve nihayetinde çokça beklenen 10.000 dolar geçilerek 11.400 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşandı.

10.400 – 10.500 bandından seken BTC gün içerisinde 10.550 seviyelerine kadar gerilerken hareketliliğin arttığı şu günlerde özellikle küçük yatırımcılar ne yapacağını bilmez halde alım satım yapmaya çalışıyor.

Piyasanın bir bölümü Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolar seviyesine yeniden yükselebilmesini bu aşamada mümkün görmezken, bazıları ise yakın bir sürede bu seviyelerin görülebileceğini ifade ediyor.

Tam da bu tartışmalar arasında yapılan araştırmalara göre BTC‘nin 20.000 dolar tahmini ile ilgili bir oran ifade edildi. Bitcoin opsiyon piyasasına ve bazı teknik indikatörlere bakılarak BTC’nin yakın zamanda (önümüzdeki birkaç ay içerisinde) 20.000 doları görmesinin yüzde 9’luk bir ihtimal olduğu belirtildi.

Bu aşamada BTC için en önemli direncin 11.400 dolar seviyesi olduğunu ifade eden uzmanlar, bu direncin geçilmesiyle büyük bir FOMO etkisi yaşanabileceği ve fiyatın kısa süre içerisinde 12.500 doları görebileceğini ifade ediyor.

Önemli bir destek haline gelen 10.400 üzerinde kalmasıyla piyasaya güven veren BTC, önümüzdeki günlerde de bu seviye üzerinde kalırsa 11.400’deki direnci aşması daha muhtemel hale gelebilir. Ancak bu seviyeler geçilse bile şu aşamada 20.000 dolarlık fiyatın düşük bir ihtimal olduğundan söz etmek mümkün.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları