Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'in (BTC) Mucidi Olduğunu İddia Eden Craig Wright'a Rekor Ceza

Bitcoin’in (BTC) Mucidi Olduğunu İddia Eden Craig Wright’a Rekor Ceza

Takip et

Craig Wright son dönemde adını sık sık duyurmasa da sektörün eskileri kendisini sahte Satoshi Nakamoto olarak da tanıyacaktır.

Bitcoin‘in (BTC) mucidi olduğunu iddia eden Craig Wright, şimdi ise 43 milyon dolarlık ek bir ödeme cezasına çarptırıldı.

Craig Wright’a Yeni Ceza!

Florida Federal Bölge Mahkemesi Hakimi, Craig Wright’ın daha önce görülen davasındaki masraflar için 43 milyon dolar ödemesine hükmetti.

Wright’ın eski ortağı olan David Kleiman’ın ailesi tarafından açılan davada 100 milyon dolarlık bir tazminat cezası çıkmıştı ve Wright buna ek olarak 43 milyon dolar daha ödeyecek.

Mahkeme kararına göre Wright, yıllar boyunca ortak olarak geliştirilen kurumun fikri mülkiyetini haksız bir şekilde elde etti.

Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Craig Wright, Bitcoin‘in (BTC)  mucidi olduğunu iddia ettiğinden beri kripto alanındaki en tartışmalı kişilerden biri olmayı başardı.

52 yaşındaki iş adamı, yıllar içinde yeterli delil sunamadı ve Satoshi Nakamoto olduğunu ne topluluğa ne de insanlara kanıtlayabildi.

David Kleiman’ın kardeşi Ira Kleiman tarafından açılan davada ise jüri Wright’ı suçlu buldu.

Kleiman’ın Florida’daki şirketinden çaldığı mülki haklar için 100 milyon dolar ödemeye mahkum edilen ünlü isim buna ek 43 milyon dolarlık yeni ceza ile sarsılmış olabilir.

Şirket avukatları ise konu hakkında yaptıkları açıklamada bunun kripto para sektörü ve blockchain dünyası için emsal karar olduğunu belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları