Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'in (BTC) Son Düşüşü, 5.000 Dolarlık CME Boşluğuna Yol Açtı!

Bitcoin’in (BTC) Son Düşüşü, 5.000 Dolarlık CME Boşluğuna Yol Açtı!

Takip et

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 18 Nisan tarihinde inanılmaz sert bir düşüş yaşadı ve fiyat 50.000 dolara kadar çekildi. Düşüşün devamındaki saatlerde fiyat hafif bir toparlanma yaşasa da CME Group üzerindeki Bitcoin vadelilerinin fiyatı ve spot piyasadaki fiyat arasında büyük bir boşluk oluştu.

CME Boşluğu, 5.000 Doları Gördü

ABD doları bazında bugüne kadar görülen en büyük CME boşluğu söz konusu düşüş ile ortaya çıkmış oldu. Aralık ayının sonlarında görülen CME boşluğu da böylece geçilmiş oldu. CME boşlukları yatırımcılar için büyük öneme sahip.

Spot piyasadaki fiyat ile CME’deki yani kurumsal yatırımcıların alım satım yaptığı fiyat arasındaki boşluğun eninde sonunda doldurulduğu biliniyor. An itibarıyla CME üzerindeki fiyat, spot piyasadaki fiyatın 5.000 dolar üzerinde ve bu durum da yükselişin yakın olabileceğine işaret etmekte.

Hafta sonu yaşanan düşülerde oluşan bu boşluk, kripto para sektörünün 7/24 kullanımda, CME’nin ise hafta sonları kullanımda olmamasından kaynaklanıyor. Şu an için hacim hem spot piyasalarda hem de CME üzerinde bir hayli fazla ve hangisinin diğerine boyun eğeceği merakla bekleniyor. Daha önceki durumlarda ise CME boşluğunun direkt olarak spot piyasadaki fiyatı kendisine çektiği görülmüştü.

Bu boşluğun hangi yöne doğru giderek kapanacağını görmek içinse CME’nin bu akşamki kapanışının görülmesi gerekebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları