Kripto HaberleriAnalizBitcoin'in Düşüşünde Etkili Olan Ne? Yeni Yatırımcılar Ne Düşünüyor? Puslu Hava Gidecek...

Bitcoin’in Düşüşünde Etkili Olan Ne? Yeni Yatırımcılar Ne Düşünüyor? Puslu Hava Gidecek Mi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para birimi yatırımcıları son günlerde özellikle ciddi düşüşler yaşanmasının ardından piyasayı terk etmeye başladı. Çok fazla satışlar gündeme gelirken, alımlar ise tamamen durdu. Neredeyse hiç alım yapan büyük yatırımcı olmamasından dolayı piyasa her dakika ne olacağı belli olmayan büyük bir boşluğa düştü.

Özellikle son dönemde corona virüs sebebi ile tüm değerlerde tarihi düşüşler görülürken, BTC de bu düşüş kervanına adını altın harflerle yazdırmış oldu. Ancak ABD Başkanı Donald Trump’ın son yaptığı açıklama ile piyasaların biraz olsun rahatladığı görülüyor. Zira ABD borsaları açıklamadan sonra haftayı yüzde 10’luk bir yükselişle kapattı.

İlgili Haber
Başkan Trump'tan Açıklama: ABD Ulusal Acil Durum İlan Etti, Piyasaların Tepkisi Olumlu!

Son zamanlarda Bitcoin, bilindiği gibi dünyadaki olaylara altın ile paralel şekilde tepki veriyordu. İran ile ABD arasında çıkan gerginlik ve dünyayı sıkıntıya sokan birçok durumda BTC altın ile beraber ciddi değerler kazanmış ve adeta kaostan beslenen bir hal alarak çoğu kişi tarafından “güvenli liman” olarak görülmüştü.

Bazı yatırımcılar geçmiş dönemde özellikle uluslararası krizler ve bölgesel sorunlarda Bitcoin’in asla düşmeyecek olduğundan söz ediyor ve bunu çok ciddi sözlerle iddia ediyorlardı. Ancak Bitcoin’in bu dönemde özellikle düşüş yaşamasının ardından bu iddiaların doğru olmadığı, aksine en ufak bir krizde bile döviz, borsa ve altından önce ve daha çok kripto paraların etkilendiği tespit edilmiş oldu. Tabii yükselişlerin de bu oranda fazla olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor.

Daha önce birçok analizimizde bahsettiğimiz üzere BTC’nin halving tarihinin yaklaşması etkisi ile düşüş aylarına girdiği ve içinde bulunduğumuz zaman diliminin mayıs ayına kadar “riskli” aylar olduğunu ifade ederek fiyatta düşüşler olabileceğini ifade etmiştik. Bu olayların üzerine bir de corona virüs eklenince düşüşler çığ gibi büyüdü.

Özellikle yeni bir ürün olan Bitcoin, bu süreçte piyasaya yeni girmiş olan veya girmek isteyen birçok yatırımcıyı ciddi anlamda korkuttu.

Bitcoin sahibi kimseler bu dönemde büyük bir güven problemi yaşarken, bunun sebeplerinden en önemlisinin ise fiyatların bir anda dibe çakılması ve fiyatın ciddi bir şekilde aniden değer kaybetmesi sebebiyle olduğunu ifade ediyor.

BTC fiyatı 3.850 dolara gerilemesinden sonra anlık olarak 5.000 doların üzerine çıkmasıyla bir nebze olsun kara bulutları üstünden attı fakat Bitcoin’i Bitcoin yapan en önemli şeyin kitlelerin kabulü olduğunu unutmamak gerek. Bir süre boyunca BTC, üzerindeki “kötü imajı atamayabilir. Ancak ciddi bir yükseliş bu imajı geri toparlayabilir. Bunun ne zaman olacağını göreceğiz…

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları