Kripto HaberleriBitcoin"Bitcoin'in Geleceği Asla SEC'in Kararına Bağlı Değildir"

“Bitcoin’in Geleceği Asla SEC’in Kararına Bağlı Değildir”

Takip et

Dün gece SEC’in Bitcoin ETF‘si için kararını 30 Eylül’e ertelemesi, piyasa üzerinde ciddi bir olumsuz etki yaşattı. Bu düşüşten sonra Bitcoin 6400 dolar seviyelerine kadar geriledi.

SEC tarafından verilen bu karar, her ne kadar çoğu kişi tarafından bekleniyor olsaydı da, panik etkisi ile birçok yatırımcı kripto para piyasasından paralarını çekti ve ciddi bir düşüş yaşandı.

Karardan sonra Bitcoin‘in sert düşüşünü yorumlayan kripto para uzmanı Marouane Garcon açıklamalarda bulundu.

Kripto para platformu olan Amulet’in yöneticisi Marouane Garcon, Forbes’e verdiği röportajda:

“Alınan karar hiç şaşırtıcı değil. Asıl şaşırtıcı olan bu yıl içerisinde bir Bitcoin ETF başvurusunun onaylanması olurdu. Bitcoin hakkındaki fiyat görüşüm ve genel hissiyatım, SEC’in verdiği karar sonrasında bile hala çok pozitif. Eğer Bitcoin’in geleceği bu ETF ye bağlı olsaydı, hapı yutmuştuk. Bu gibi haberler piyasayı dengelemek için kullanılır, dolayısıyla yaşanan bu düşüş piyasanın olgunlaştığını gösteriyor.”

şeklinde açıklamalarda bulundu.

An itibarı ile Bitcoin fiyatı 6500 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bu süreçte kötü pozisyonda kalmamak için stop loss emirlerini etkin bir şekilde kullanmayı ve fiyatı sık sık takip etmeyi unutmayın.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları