BitcoinHaberler

Bitcoin’in Yılbaşı Performanslarını Değerlendirdik! Karşılaştırmalı

Bitcoin yeni yılları seviyor.

2021 yılı kripto para birimlerine yönelik benimsemenin katlanarak arttığı bir yıl oldu.

Geçmiş yıllarda güvendikleri projelere yatırım yapan ve sabreden yatırımcılar, bu yatırımların meyvesini 2021 yılında toplama fırsatı bulurken, Bitcoin de 69.000$’a kadar yükselmeyi başardı.

Sektörle geç tanışan pek çok yatırımcı yüksek fiyatlardan aldıkları kripto paralar nedeniyle zararda beklerken, 2022 yılına ilişkin beklentiler zararların kapatılması için bir umut oldu.

2021 yılında 100.000$’lık major hedefine ulaşamayan Bitcoin 2022 yılında bir sürpriz yaparsa, içeride kalan pek çok altcoin yatırımcısı da çıkış fırsatı bulabilecektir.

Peki Bitcoin Yeni Yıllarda Nasıl Performans Gösteriyor?

Bildiğiniz üzere BTC‘nin borsalarda işlem görme serüveni çok da eskiye dayanmıyor.

Binance gibi büyük borsalarda dahi 2017 yılı itibariyle işlem göremeye başlayan Bitcoin’in bu konuda karşılaştırılabileceği çok yıl dönümü bulunmuyor.

Bitcoin bazı borsalarda 2014 yılında işlem görmeye başlamış olsa da, o yıllarda işlem hacminin düşüklüğü nedeniyle bugüne ışık tutmayacağını düşündüğümüzden, bu incelememizde dikkate almayacağız.

Bu da 2021 yılı

Görüleceği üzere yıl dönümlerinden sonra Bitcoin’de genel olarak bir yükseliş hareketi gözlemlenmiş.

Sonuç olarak; Bitcoin yıl dönümlerine kadar düşüş yönlü hareketler sergilese de, yeni yıla geçiş ile birlikte bir toparlanma ve yükseliş hareketi gösteriyor. Elbette daha önce bu şekilde hareket etmesi yeniden bunun olacağı anlamına gelmiyor.

Bitcoin’in 2022’yılına nasıl merhaba diyeceği belirsizliğini korurken, anladığımız bir şey var ki o da “Bitcoin yeni yılları seviyor.”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu