Bitcoin

Bitcoin’in Yükselişinin İlk Etkileri: ABD Hisseleri Düştü, Asya Hisseleri Elden Çıkarıldı

Bitcoin fiyatının bugün %5'in üzerinde değer kazanmasının hemen akabinde ABD hisseleri değer kaybederken, Asya hisseleri ise satış çokluğu ile düştü.

ABD hisseleri ve Asya hisseleri dahil tüm dünyada hisse senetleri inanılmaz değer kaybediyor. Şirketlere, hükümetlere ve yöneticilere olan güven hızla kaynayan suyun buharlaşması kadar hızla artıyor. Bugün Bitcoin fiyatında 5.100 dolar seviyesinden 6.100 doların üzerine çıkış olması ve gün içerisinde piyasaların olumlu seyretmesinin hemen ardından ABD hisselerinde değer kayıplarında artış, Asya hisselerinde ise büyük satışlar ve bunun bir eseri olarak büyük düşüşler gündem oldu.

ABD’li şirketlerin hisse senedinden yatırımcılara kazandırdıkları son dönemde çok ciddi düşerken, Asya hisselerinde de beklenmedik düşüşler yaşandığı bilinmekte.

Bitcoin eğer ki güven tazeler ve 10.000 dolar seviyesine kadar yükselebilir ise güvenilir liman – sığınak – olmayı sağlayarak tüm dünyada en fazla talep gören yatırımcı aracı olabilir. Bu da kısa vadede Bitcoin’in rekor kırmasını sağlayabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu