BitcoinBlockchain

Bitfinex CTO’su Lightning Network’ten Memnun Olduklarını Dile Getirdi

Lightning Network, şimdilik beklentileri karşılamış görünüyor.

Bitfinex’in Bitcoin (BTC) Lightning Network’ü desteklemesinin ardından ilk haftayı geride bırakırken borsa çalışanları gidişattan memnun bir profil çiziyorlar.

Nitekim Bitfinex’te şu ana kadar Lightning Network tabanlı işlem sayısı 800’ü aştı ve yatırımcılar LN sayesinde 52 bin dolarlık BTC yatırımı gerçekleştirdi. Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino attığı tweetle  durumdan hoşnut bit tavır çizdi ve LN’nin yalnızca en iyi eşler arası mikro ödeme çözümü olmadığını yanı sıra Blockchain ağları arasında da etkili bir transfer katmanı olduğunu dile getirdi:

Ayrıca 800’den fazla LN tabanlı işlem gerçekleştiğini ve bunların 600’ünün para yatırma işlemi olduğunu belirten CTO, bu yeni ödeme sisteminin mükemmel çalıştığını ifade etti:

Lightning Network, eşler arası düzeyde çalışan ve kullanıcıların kripto para birimi işlemlerini sorunsuz şekilde gerçekleştirebilmeleri için çift yönlü ödeme kanallarının oluşturulmasına dayanan bir sistem. Blockchain’deki işlem sayısının çoğalmasıyla ağdaki yoğunluğun da artmasına bağlı genel performans düşüklüğünün önüne geçmek için yaratılan Lightning Network, şu ana kadar ihtiyaçlara cevap vermiş görünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu