BorsaHaberlerTether

Tether Krizinden Sonra Bitfinex’in Kripto Parasında Deprem!

Bitfinex'in kripto parası 1 doların altına geriledi.

Nexo

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan ve Türkiye’den de birçok kullanıcısı bulunan Bitfinex borsası, sene başlarında LEO isimli kripto parasını duyurmuştu. Tether’in yaşadığı krizlerden dolayı ciddi satış baskısı altında kalan LEO, piyasaya çıktıktan sonra ilk defa 1 doların altına gerilemiş oldu.

Coinmarketcap verilerine bakıldığı zaman hacme göre en büyük 13. kripto para konumunda olan LEO, sene içerisinde 2 dolara kadar yükselerek fiyat rekorunu kırmıştı.

Düşüşün Sebebi Ne?

Bitfinex borsası bilindiği gibi Tether ile aynı yönetim kurulunu paylaşıyor ve yönetim tarafından geçtiğimiz günlerde Tether ve Bitfinex hakkında dava açılacağı açıklaması yapılmıştı. Dava ise Tether’in rezervsiz bir şekilde piyasaya para bastığı ve manipülasyon yaptığı iddiaları ile açılacak. Bitfinex her ne kadar bu suçlamaların asılsız olduğunu söylese de böyle bir davanın açılacak olması bile Bitfinex üzerinde olumsuz etki göstermeye başlamış durumda.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı