coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitfinex Yeni Bitcoin Raporunu Yayınladı: BTC İçin Volatilite Uyarısı Geldi!

Bitfinex Yeni Bitcoin Raporunu Yayınladı: BTC İçin Volatilite Uyarısı Geldi!

Bitfinex analistleri Bitcoin'deki geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşün ve tasfiyelerin sağlıklı olduğunu savundu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2024’in ilk günlerden bu yana spot Bitcoin ETF‘lerinin onaylanıp onaylanmayacağı yatırımcıların ve piyasanın en çok konuştuğu konulardan olmaya devam ederken çıkan her haber BTC fiyatını etkiliyor.

Bu noktada geçtiğimiz hafta Matrixport‘un SEC’in spot Bitcoin ETF başvurularını reddedebileceğini veya geciktirebileceğini iddia eden raporu Bitcoin fiyatını olumsuz etkiledi.

İlgili Haber  Matrixport Bitcoin'deki Düşüşü Bildi! İşte O Rapor

Bu rapor sonrasında BTC kısa süre içerisinde 45.000 dolardan 40.400 dolara kadar düştü. Bu düşüşle birlikte long pozisyonlarda büyük bir tasfiye gerçekleşti.

Bu sert düşüşü ve tasfiyeleri değerlendiren Bitfinex analistleri bu düşüşün ve tasfiyelerin öngörülebilir ve sağlıklı olduğunu savundu.

Bunun yanında analistler, BTC’deki düşüşün Ağustos 2023’ten bu yana en büyük tasfiye dalgasını tetiklediğini ve long ve short pozisyonlarda 591 milyon dolar ve 94 milyon dolar tasfiye olduğunu söyledi.

Analistlere göre yaşanan son tasfiye dalgası ayı piyasasının Kasım 2022’deki düşük noktasına ulaşmasından bu yana en büyük üçüncü long pozisyon tasfiyesi oldu.

“Bitcoin’de yeni yıl bir patlamayla başlamasaydı olmazdı!

BTC, 3 Ocak 2024’te %11 düştü. Uzun zamandır beklenen Bitcoin spot ETF’lerinin hiç onaylanamayabileceğine dair bir rapor hem uzun hem de kısa pozisyonlarda önemli tasfiyelerin yanı sıra milyarlarca dolarlık açık pozisyonların silinmesine neden oldu.

Bu tür düşüşler ve gelişmeler her zaman yıpratıcı olmakla birlikte, aynı zamanda sağlıklı ve tamamen öngörülebilir olduğuna da inanıyoruz.

Bu noktada piyasanın özellikle 44.000-45.000 dolar civarındaki geri çekilmelere karşı savunmasız olduğuna ve her türlü düzenleyici gelişmeye karşı aşırı duyarlı olmaya devam ettiğine inanıyoruz.

Ayrıca 2024 yılının ilk aylarında piyasayla birlikte Bitcoin fiyatınında da, kaldıraçlı uzun pozisyonlara yönelik riskin artmasıyla birlikte volatilitenin yükselmesini, geri çekilmeler yaşayabileceğini ve bu geri çekilmelere karşı savunmasız olmasını bekliyoruz.”

Bitfinex analistleri son olarak BTC ve piyasada daha fazla geri çekilme olup olmayacağını söylemenin zor olduğunu belirterek ” bu geri çekilmelerin piyasa için sağlıklı olduğuna ve fonlama oranıyla birlikte aşırı yükseliş eğiliminin ‘sıfırlanmasının’ bir sonucu olduğuna inanıyoruz” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail