Bitcoin

Bitfinex’in 2016’da Çalınan 120.000 BTC’si Harekete Geçti

4 yıl aradan sonra...

Bitfinex borsası bilindiği üzere 2016 yılında siber saldırı sonucunda o dönemde 120.000 BTC kaybına uğramıştı. Güncel değeri ortalama 27 milyon dolar olan bu BTC’ler bugün harekete geçti ve alarm verildi. 4 yıl aradan sonra siber saldırganlar Bitcoin’leri harekete geçirirken siber saldırganların bulunabilmesi için yapılan çalışmalar ise sonuçsuz kaldı.

Siber saldırganların 4 yıl bekleme sebebi olarak gizlenmek oldukları iddia edilirken, 120.000 BTC’nin özellikle Bitcoin’in fiyatının çok yükselmesi ve tam da bozdurma zamanı olması nedeniyle hareket etmiş olabileceği iddia ediliyor.

Ancak o dönemde çok daha fazla fiyat ettiği bilinen BTC’lerin neden dolayı o dönemde bozdurulmadığı ve bu dönemde harekete geçirildiği sorusu ise soru işareti olarak kalmaya devam ediyor. Saldırganların tüm BTC’leri hareket ettirmediği de ayrıca belirtildi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu