Bitcoin

Bitfinex’in 2016’da Çalınan 120.000 BTC’si Harekete Geçti

4 yıl aradan sonra...

Bitfinex borsası bilindiği üzere 2016 yılında siber saldırı sonucunda o dönemde 120.000 BTC kaybına uğramıştı. Güncel değeri ortalama 27 milyon dolar olan bu BTC’ler bugün harekete geçti ve alarm verildi. 4 yıl aradan sonra siber saldırganlar Bitcoin’leri harekete geçirirken siber saldırganların bulunabilmesi için yapılan çalışmalar ise sonuçsuz kaldı.

Siber saldırganların 4 yıl bekleme sebebi olarak gizlenmek oldukları iddia edilirken, 120.000 BTC’nin özellikle Bitcoin’in fiyatının çok yükselmesi ve tam da bozdurma zamanı olması nedeniyle hareket etmiş olabileceği iddia ediliyor.

Ancak o dönemde çok daha fazla fiyat ettiği bilinen BTC’lerin neden dolayı o dönemde bozdurulmadığı ve bu dönemde harekete geçirildiği sorusu ise soru işareti olarak kalmaya devam ediyor. Saldırganların tüm BTC’leri hareket ettirmediği de ayrıca belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu