binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerBitmain, Bitcoin Ağının Yüzde Kaçını Ellerinde Tuttuğunu Açıkladı

Bitmain, Bitcoin Ağının Yüzde Kaçını Ellerinde Tuttuğunu Açıkladı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto para madenciliği şirketi olan Bitmain için, son dönemde Bitcoin ağının yüzde 51’ini kontrol etmeye yaklaştığı konuşulmaya başlanmıştı. Bu iddialar üzerine şirket bir açıklama yaptı.

Bitmain, birkaç büyük madencilik havuzuna hükmediyor ve ekipmanları bu havuzlara yönlendiriyor. Ayrıca bazı kişiler ASIC cihazlarının satışa sunulmadan önce aylarca çalıştırıldığı iddia ediyor.

Şirket yaptığı açıklamada; Bitcoin madencilik algoritması için, şirket 1,692.05 PH/s değerinde güce sahip olduğunu açıkladı. Bu rakam Bitcoin ağındaki toplam hesaplama gücüne bakıldığında yalnızca yüzde 4’lük bir oranı kapsıyor. Bitcoin toplam hash oranı (hesaplama gücü) şuan itibari ile 45,565.5 PH/s seviyelerinde. Bu veriler Bitcoin topluluğu tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Topluluk Bitmain’in elinde daha büyük bir işlem gücü olduğuna inanıyor.

Ayrıca bir başka iddia olan, cihazların satılmadan önce çalıştırıldığı iddiasını şirket kesin bir dille red etti.

Ethereum ağı için ise şirket, yalnızca 339 GH/s’lik bir güce sahip olduğunu ifade etti.  Ethereum’un toplam hash oranı, 292,711.4 GH/s olarak karşımıza çıkıyor.

Şirketin Ethereum madenciliği için ürettiği E3 modeli 180-205 MH/s arasında güç üretiyor. Yani şirketin Ethereum için verdiği verilerin doğru olması için 2000 den daha az Ethereum makinesi çalıştışması gerekiyor.

Şirket ayrıca her ay düzenli olarak, güç oranlarının hesaplanarak paylaşılacağını söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail