BitcoinHaberler

BitMEX CEO’su: “Beş Ülke Daha Bitcoin’i Kabul Edecek!”

BitMEX CEO'sunun Bitcoin düşüncelerini aktardık.

Kripto para borsası devi BitMEX’in CEO’su Alexander Höptner, paylaştığı bir blog yazısında Bitcoin ve kripto piyasası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Höptner, El Salvador’un Bitcoin hamlesinin takdire şayan olduğunu belirttikten sonra batı medyasındaki eleştirilere karşı çıkarak, bu hamlenin alayı değil övgüyü hak ettiğini vurguladı.

El Salvador hükümeti yeni bir şey denemeyi seçti. Eleştirmenlerin anlayamadığı şey, El Salvador gibi gelişmekte olan ülkelerin, merkezi olmayan dijital para birimlerini ve ödemeleri benimsemede dünyaya öncülük etmeleridir.

El Salvador ülkesinin Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesinin diğer ülkelerde büyük yankı uyandırdığını söyleyen ünlü CEO, bu ülkeler tarafından Bitcoin hamlesinin takip edileceğini ifade etti.

Tahminlerime göre önümüzdeki yıl bitmeden en az beş ülke daha Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul edecek. Bunların tamamı gelişmekte olan ülkeler olacak. Gelişmekte olan ülkelerin 2022 yılında kripto piyasasına gireceğini düşünüyorum.

CEO, bu beş ülkenin ismini açıklamazken, gelişmekte olan bu ülkelerin Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesinde havale avantajı olmasının etkili olduğunu belirtti.

Birçok ülkenin ekonomi gelirlerini dışarıdan gelen havalelere bel bağladığı düşünüldüğünde düşük maliyetli daha düşük maliyetli transferlere duyulan ihtiyaç artıyor. Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ülkelerdeki insanlar bu sayede daha fazla paraya sahip olabiliyor.

Höptner, düşüncelerinin El Salvador Başkanı Bukele’ye adeta bir “aşk mektubu” olduğu iddiasını reddetti ve Elon Musk örneğini verdi. Musk’ın bu yılın başlarında Dogecoin (DOGE) fiyatları üzerindeki kontrolünü örnek göstererek kripto sektörünün “bireylere” çok fazla önem vermekten kaçınması gerektiğini ifade etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu