Haberler

Bitmex: Gerçek Paranın Yerine Geçemez

Kripto para borsası Bitcoin Mercantile Exchange (Bitmex), Bitcoin ile ilgili yayınladığı raporda kripto paraların yıllar geçmesine rağmen gerçek para birimlerinin yerini almasının imkansız ötesi olduğunu doğruladı. Yapılan açıklamada kripto paraların mevcut olarak kazanç ve kar ilişkisi olmasına rağmen gerçek paraların ise kullanımı kolay olması, hükümetler tarafından yüzlerce yıl önce onay verilerek üretilmeye başlaması ve sabit bir değeri olması dolayısı ile Bitcoin’in gerçek para birimlerini geçemeyecek, geçememesinin yanında hiçbir zaman gerçek para birimlerinin yerini alamayacak olduğunu açıkladı.

Rapor İle Açıkladılar

Kripto para borsası Bitcoin Mercantile Exchange (Bitmex) raporunda kripto paraların gerçek bir para birimi olması öngörülmüyor. Milyonlarca dolarlık bir kripto para borsasının bu şekilde rapor yayınlaması borsanın güvenilirliğini daha fazla arttıran etkenlerden birisi iken, gerçek para birimlerinin yüzyıllardır kullanıldığı, altın, dolar ve diğer her türlü paranın değeri olmasına rağmen bugün dünyada hala daha asıl paranın yönetiminin DOLAR üzerinden olduğu çok açık. Euro ve Sterlin ise DOLAR ile birlikte eşdeğer en fazla kullanılan para birimlerinden birisi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu