Kripto HaberleriBorsaBitmex Kurucuları Hayes ve Delo Suçlarını Resmen İtiraf Etti!

Bitmex Kurucuları Hayes ve Delo Suçlarını Resmen İtiraf Etti!

Takip et

ABD Adalet Bakanlığı tarafından Perşembe gecesi yapılan açıklama, kripto para sektörünün uzun zamandan beri beklediği bir konuya yönelik kararı içermekte.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Bitmex’in eski kurucu ortakları Arthur Hayes ve Benjamin Delo, resmen suçlarını itiraf etti. Bu isimler dava süreci başlayınca Bitmex’ten istifa etmişlerdi.

ABD Bankacılık yasasına bağlı kalmadıklarını belirten ikili, aslında büyük bir yasal mücadeleyi de kaybetti.

İlgili Haber
ABD Hükümetinin Suçlamaları Koltuğu Götürdü: BitMEX'in CEO'su Değişti!

Hayes ve Delo, Suçlu Bulundu

Hayes ve Delo’nun yanı sıra diğer kurucu ortaklar Samuel Reed ve Greg Dwyer‘i içeren ve 2020’nin sonbahar döneminde başlayan dava, böylece sonuçlanmış oldu.

ABD’nin kara para aklamayı önleme prosedürlerinden kaçmakla suçlanan kurucular, özellikle bankacılık yasasını ihlalden suçlu bulundu. Söz konusu ihlal, maksimum 5 yıla kadar hapis cezası içermekte.

ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise Delo ve Hayes’in ayrı olarak 10 milyon dolarlık cezayı ödemeyi kabul ettikleri vurgulandı.

Bitmex kripto para borsasının sözcüsü ise konu hakkında yaptığı açıklamada şu an hiçbir Bitmex çalışanının ilişkisinin olmadığı bu dava hakkında yorum yapmayacaklarını vurguladı.

Bütün fonların güvende olduğunu ve bu cezanın Bitmex’i etkilemeyeceğini aktaran yetkililer, aslında bir defteri de kapatmış oldu.

Delo ise konu hakkında sözcüsü ile yaptığı açıklamada Bitmex’in ciddi bir müşteri tespit programına sahip olmamasından ötürü pişman olduğunu ve bunun önemli bir konu olduğunu vurguladı. Ben Delo, bundan sonra vaktini hayır işi yaparak geçireceğini de vurguladı.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları