Borsa

Bitmex Kurucuları Hayes ve Delo Suçlarını Resmen İtiraf Etti!

Bitmex kripto para borsasının kurucu ortaklarından olan Hayes ve Delo, ABD'deki yargılamada suçlarını itiraf etti.

ABD Adalet Bakanlığı tarafından Perşembe gecesi yapılan açıklama, kripto para sektörünün uzun zamandan beri beklediği bir konuya yönelik kararı içermekte.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Bitmex’in eski kurucu ortakları Arthur Hayes ve Benjamin Delo, resmen suçlarını itiraf etti. Bu isimler dava süreci başlayınca Bitmex’ten istifa etmişlerdi.

ABD Bankacılık yasasına bağlı kalmadıklarını belirten ikili, aslında büyük bir yasal mücadeleyi de kaybetti.

İlgili Haber
ABD Hükümetinin Suçlamaları Koltuğu Götürdü: BitMEX'in CEO'su Değişti!

Hayes ve Delo, Suçlu Bulundu

Hayes ve Delo’nun yanı sıra diğer kurucu ortaklar Samuel Reed ve Greg Dwyer‘i içeren ve 2020’nin sonbahar döneminde başlayan dava, böylece sonuçlanmış oldu.

ABD’nin kara para aklamayı önleme prosedürlerinden kaçmakla suçlanan kurucular, özellikle bankacılık yasasını ihlalden suçlu bulundu. Söz konusu ihlal, maksimum 5 yıla kadar hapis cezası içermekte.

ABD Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise Delo ve Hayes’in ayrı olarak 10 milyon dolarlık cezayı ödemeyi kabul ettikleri vurgulandı.

Bitmex kripto para borsasının sözcüsü ise konu hakkında yaptığı açıklamada şu an hiçbir Bitmex çalışanının ilişkisinin olmadığı bu dava hakkında yorum yapmayacaklarını vurguladı.

Bütün fonların güvende olduğunu ve bu cezanın Bitmex’i etkilemeyeceğini aktaran yetkililer, aslında bir defteri de kapatmış oldu.

Delo ise konu hakkında sözcüsü ile yaptığı açıklamada Bitmex’in ciddi bir müşteri tespit programına sahip olmamasından ötürü pişman olduğunu ve bunun önemli bir konu olduğunu vurguladı. Ben Delo, bundan sonra vaktini hayır işi yaparak geçireceğini de vurguladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu