Altcoin

BitTorrent Token (BTT) Fiyatının Sansasyonel Yükselişi Sürüyor: Peki BTT Neden Yükseliyor?

BitTorrent Token, 11. sıraya yükseldi!

Justin Sun’ın Tron ekosistemine katmak için satın aldığı BitTorrent’in kripto parası BitTorrent Token (BTT), kısa sürede sansasyonel bir yükseliş yakaladı. BTT fiyatı 5 Nisan tarihi itibarıyla ise tarihinde ilk kez 0,01 dolar seviyesine ulaştı.

CMC verilerine göre BTT’nin elde ettiği yükseliş şu an top 100’e tam olarak damga vurdu. 24 saat içerisinde %75 yükselen BTT, 30 günde ise %882 yükseliş ile değerini 8’e katlamayı başardı. Tron (TRX) fiyatının da artması BTT fiyatının yükselişinin tamamen bununla ilgili olduğunun düşünülmesine yol açsa da durum bundan biraz farklı olabilir.

BitTorrent’in Yeni Güncellemesi İşe Yaradı

BTT fiyatının böylesine önemli bir yükseliş elde etmesinin temel sebebi BitTorrent ekibinin son duyurusu olabilir. 4 Nisan tarihinde yayınlanan bildiriye göre BitTorrent’in BTFS dosya sistemi güncellendi. BitTorrent ekosisteminin performansını önemli ölçüde arttıracağı düşünülen bu güncelleme fiyata da yükseliş getirdi.

BTT fiyatının bu yükselişi kısa süreliğine de olsa toplam piyasa değerinin 13 milyar doların üzerine çıkmasını sağladı. BTT fiyatı bu hareket ile CoinMarketCap verilerine göre 11. sıraya kadar yükseldi ve Chainlink’i (LINK) geçmek için yükselişini sürdürmeli.

BTT fiyatının yükselişinin arkasındaki bir diğer önemli sebep ise genel altcoin sezonu olarak biliniyor. Altcoinlerin son haftalarda tüm zamanların rekorlarını birer birer kırmaları, BTT’nin ilk başta normal gibi gözüken rallisini inanılmaz bir seviyeye taşımış gibi gözüküyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu