Ana SayfaBitcoinBlackRock, Bitcoin için Kolları Sıvadı! Piyasa Değeri BTC'nin 12 Katı!

BlackRock, Bitcoin için Kolları Sıvadı! Piyasa Değeri BTC’nin 12 Katı!

Takip et

Dünyanın en büyük varlık yönetici BlackRock’tan güzel haberler var. 7.81 trilyon dolar ile BTC’nin 12 katı büyüklüğünde fona sahip olan BlackRock, yönetimi altındaki 2 tane fon için BTC yatırımı yapmayı planlıyor.

Gün içerisinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuru yapan BlackRock, Küresel Tahsis Fonu ve BlackRock Fon 5’in Bitcoin işlemlerinde kullanımı için SEC’ten onay istedi.

Yakın zamanda Bitcoin ile ilgili açıklama yapan BlackRock CEO’su şunları aktarmıştı:

“Bitcoin birçok insanın dikkatini ve hayal gücünü yakaladı. Hala test edilmemiş ve diğer pazarlara göre oldukça küçük bir pazar. Bu büyük dev hareketleri her gün görüyorsunuz .Bu zayıf bir pazar. Küresel bir pazara dönüşebilir mi? Muhtemelen”

Şirketin SEC’e yaptığı başvuruda izin talep edilen işlemler ise şunlar:

“Her Fon, değerlerini bir veya daha fazla menkul kıymetler, emtialar (altın veya petrol gibi), para birimleri (bitcoin dahil), faiz oranları, kredi olayları veya endekslerden (bir ölçüsü) elde eden finansal araçlar olan ve türevler olarak adlandırılan araçları kullanabilir.”

Belgenin devamında Bitcoin’in taşıdığı bazı risklere de değinilmiş durumda. Bunların başında olası likidite krizi, volatilite problemleri ve ağın belirli bir merkeze bağlı olmayışı var.

Başvuru formunun Bitcoin yatırımlarına ilişkin bölümde, yatırımın sadece belirli araçlar üzerinden yapılabileceği belirtilmiş.

“Yeni ve hızla değişen bir endüstrinin parçası olan Bitcoin ağının daha da geliştirilmesi, değerlendirilmesi zor olan çeşitli faktörlere tabidir. Fonların yatırım yapabileceği tek Bitcoin vadeli işlemleri, Emtia Vadeli İşlem Kontratları Ticaret Komisyonu’na (CFTC) kayıtlı emtia borsalarında işlem gören nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlemleridir.”

Öte yandan Coinbase, Kasım 2020’de CFTC’nin yeni kurallarını gerekçe göstererek vadeli işlemlerini askıya almıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları