Kripto HaberleriHaberlerBlackrock'ın Ardından Bir Dev Şirketten Daha Kripto Para Hamlesi Geldi!

Blackrock’ın Ardından Bir Dev Şirketten Daha Kripto Para Hamlesi Geldi!

Takip et

Revolut Ltd. önümüzdeki altı ay içinde Avrupa, Birleşik Krallık ve ABD’de kripto para bölümü personel sayısını %20 artırmayı planlıyor.

Bu, dijital varlık sektöründe yaşanan gerilemede olumlu bir gelişme ve teknoloji firmalarının işe alımlarında yaşanan daha geniş çaplı yavaşlama karşısında nadir görülen bir büyüme işareti olarak öne çıkıyor.

Dev Fintech Şirketi Revolut Kripto Para Personel Sayısını Artırıyor

Londra merkezli fintech firması şu anda uyum ve mali suçların önlenmesinin yanı sıra yazılım mühendisleri ve yasal alanlarda çalışan kripto deneyimine sahip profesyoneller de dahil olmak üzere 13 kripto odaklı rol için ilan verdi.

Girişim bu yıl 43 kripto personelini işe alarak Temmuz 2021’den bu yana ekibin toplam personel sayısını üçe katladı. Şirketin tüm ekiplerinde 230’dan fazla açık pozisyon bulunuyor.

İlgili Haber
Revolut'un Rus CEO'sundan Dikkat Çeken Ukrayna Açıklaması!

Revolut’un kripto genel müdürü Emil Urmanshin, “Kriptoyu uzun vadeli bir fırsat olarak görüyoruz ve kripto endüstrisinde yükselişimizi sürdürüyoruz” dedi ve bu işin şu anda Revolut’un küresel gelirinin yaklaşık %5 ila %10’unu oluşturduğunu sözlerine ekledi.

Revolut’un bu hamlesi, sektörde iflaslara ve işten çıkarmalara yol açan kripto para fiyatlarındaki uzun süreli düşüş sırasında geldi. Bitcoin borsası Coinbase Global Inc. Haziran ayında “kripto kışı” başladığında 1.100 kişiyi yani işgücünün yaklaşık %18’ini işten çıkardı.

İşten çıkarmalar, Bitpanda, Crypto.com, Gemini Trust Co. ve BlockFi Inc. de dahil olmak üzere sektör genelinde benzer kesintileri takip ediyor. Apple Inc. de dahil olmak üzere büyük teknoloji şirketlerinde de işe alımlar yavaşladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları