Kripto HaberleriAltcoinBlackrock'ın Bitcoin Açıklamasının Ardından Sonra Bu Altcoin Fırladı! Sebebi Ne?

Blackrock’ın Bitcoin Açıklamasının Ardından Sonra Bu Altcoin Fırladı! Sebebi Ne?

Takip et

Blackrock’tan yapılan önemli bir duyuruda EWT altcoinine yapılan bir atıf, bu kripto paranın oldukça ilgi görmesine neden oldu.

Blackrock, Bitcoin Açıklamasında EWT’den Bahsetti

Açıklamada, BlackRock’ın ABD’li kurumsal yatırımcılar için spot bitcoin özel fonu oluşturma planları detaylandırılırken, Energy Web’in çevreye daha az zarar veren Bitcoin madenciliği stratejileri sunma potansiyeli övüldü. Energy Web, enerji şebekeleri için işletim sistemleri kuran kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Enerji sürdürülebilirliğini savunan bir grup olan RMI’ye atıfta bulunulan açıklamada, “BlackRock, RMI ve Energy Web gibi kuruluşların bitcoin madenciliğinde sürdürülebilir enerji kullanımına daha fazla şeffaflık getirmek için programlar geliştirmesinden cesaret almaktadır ve bu girişimler etrafındaki ilerlemeyi takip edecektir” denildi.

Basın açıklaması, geçen hafta dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’ın, şirketin kurumsal yatırımcılarına kripto para sunmak için kripto borsası Coinbase Global ile bir ortaklık kurduğunu duyurmasının ardından geldi.

Bununla birlikte, CoinMarketCap’e göre piyasa değerine göre 252. sırada yer alan token pek de popüler değil.

İlgili Haber
BlackRock'tan Yeni Bitcoin Hamlesi!

EWT Altcoini Nedir?

Energy Web Tokens (EWT), Energy Web Chain’in yerel yardımcı hizmet tokenidır. Token, enerji web ağında işlem ücretlerini ödemek için kullanılıyor. Enerji Web Chain, enerji sektörü için özel olarak tasarlanmıştır. Geliştiriciler tarafından hazırlanan bu teknoloji çözümü, kullanıcıların elektrik sistemlerini çevrimiçi olarak kontrol etmelerini ve yönetmelerini sağlamaktadır.

Energy Web, bir grup önde gelen Bitcoin madencisine sertifika sağlamak için çalışıyor. Şirket, Bitcoin’in karbonsuzlaştırılmasını hızlandırmak için akreditasyonu kullanmanın farklı yollarını araştırıyor.

Şirket, enerji sektörüne uygun dünyanın ilk halka açık, kurumsal düzeyde Blockchain’e özel araçlarını geliştirdiğini iddia ediyor. Blackrock, Bitcoin madenciliğinde sürdürülebilir enerji kullanımına daha fazla şeffaflık getirmeye yönelik programlarına atıfta bulunarak Energy Web’den bahsetti.

Blackrock’ın açıklamasının ardından altcoinin fiyatındaki değişimi gösteren günlük grafik.

Şirketi altcoini, Blackrock tarafından bahsedilmesinin ardından %30’dan fazla değer kazandı ve bu yazının yazıldığı anlarda 3.50 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları