Kripto HaberleriBlockchainBlockchain araştırmalarında artış

Blockchain araştırmalarında artış

Takip et

Dünya genelinde Blockchain araştırmalarında artışlar yaşanıyor. Kripto paralar ile ilgili bu süreçte denge seviyesi kendisini korumazken, ortalama 6.400 dolar seviyesinde seyreden Bitcoin’e oranla Blockchain teknolojisine ilgi günden güne daha fazla artıyor ve daha fazla insanın blockchain teknolojisi konusuna odaklanıyor. Bugün dünyada birçok şirket bu teknoloji ile ilgili araştırmalar ve bu teknolojinin geliştirilmesi için yeni adımlar atmayı sürdürmesine rağmen Türkiye’de dahi hükümet destekli projelerin gelecekte olabilecek olduğu tahmin ediliyor.

İngiltere ve Çin’de blockchain teknolojisinin yakın zamanda halka açık veriler üzerinde denenmeye başlaması ve hükümetlerin bu yönde adımlar atılmasına destek vermesi haberlerinin dünyada birçok şirketi harekete geçirdiği ve bu teknoloji konusunda araştırmaların son birkaç ay içerisinde en az %10 oranında arttığı tahmin ediliyor

İngiltere ve Çin bir numara

Blockchain teknolojisi test ve araştırmalarında dünyada en etkili ülke İngiltere ve Çin olmuş durumda. Çin bazı devlet kurumlarında yükü azaltmak ve daha az enerji harcamak için halka açık veriler üzerinde bu sistemi yavaş yavaş test test etmeye başlamış.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları