fbpx
Blockchain

Blockchain kayıt işlemlerini 10 saniyeye düşürecek

Bazen internet sitelerine girdiğimiz zaman kayıt olmak veya bir bilgi sorgulamasına erişmek için onlarca dakika bekler ve sonunda ”bu sayfaya ulaşılamıyor” diye yanıt alır ve adeta ömrümüzden ömür gider. Artık ”geleceğin teknolojisi” olarak görülmeye başlanan Blockchain sayesinde bunları yaşamak neredeyse mümkün olmayacak. Gerek bir sınava girdiğimiz zaman sonuçlarının açıklanacak olduğu internet sitesinin aşırı fazla sorgu gönderip sunucuyu erişime zorla kapatması (çökmesi) dolayısı ile yaşadığımız problemler, gerek hastanede sıra beklerken yaşadığımız problemlere derman olabilecek olan teknoloji Blockchain’den gelecek.

Daha gelişmiş teknoloji

Bilim insanlarının dahi testler ve çalışmalara devam ettiği Blockchain teknolojisi konusunda henüz daha sonuca ulaşılmamış iken, sorgu süresinin 10 saniyeye kadar düşmesi ve bu sorgu sırasında hemen anında sisteme yansıtılabilecek kadar güçlü olan zincir teknolojisinin (Blockchain) e-ticaret siteleri içinde kullanımı çok daha kolay hale getirebilecek olduğu ve aylık binlerce dolar tasarruf yapılmasında etkili olabilecek. Henüz daha yeni olması, geliştirilme aşamasında ve test aşamasının sürüyor olması dolayısı ile e-ticaret siteleri arasında zincir teknolojisini kullanan site bulunmuyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box